Prezidentė teikia ratifikuoti susitarimą su Norvegija

Autorius: Data: 2013-07-24 , 13:27 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. liepos 24 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui ratifikuoti Lietuvos ir Norvegijos vyriausybių susitarimą dėl nuteistųjų perdavimo tvarkos.

Dvišalis susitarimas tarp Lietuvos ir Norvegijos buvo pasirašytas 2011 metų balandžio 5 dieną Osle, Prezidentės valstybinio vizito metu.

Iki šiol nuteistųjų perdavimo klausimai tarp abiejų šalių buvo sprendžiami vadovaujantis keletu skirtingų sutarčių, nes Norvegija nėra Europos Sąjungos narė. Ratifikavus šį susitarimą bus suvienodinta ir pagreitinta nuteistųjų perdavimo tvarka.

Susitarimas numato, kad Norvegijoje gyvenęs ir nusikaltimą padaręs Lietuvos pilietis bausmės vykdymui galės būti sugrąžintas į Lietuvą greičiau ir paprasčiau. Tokio asmens pervežimo išlaidas apmokės Norvegija, kai iki šiol šias išlaidas turėjo padengti Lietuva. Jei asmuo Norvegijoje be pertraukos gyvena ilgiau nei 5 metus, remiantis susitarimu, bausmės vykdymui galės būti pasirinkta ir Norvegija.

Vadovaujantis susitarimu, Lietuva galės atsisakyti pripažinti nuosprendį ir vykdyti bausmę, jei padaryta veika nelaikoma nusikalstama pagal Lietuvos teisę. Taip pat Lietuva galės atsisakyti priimti nuteistuosius ir tuo atveju, jeigu iki bausmės vykdymo pabaigos bus likę mažiau nei pusę metų.

Susitarimas bus taikomas tik tiems nuosprendžiams, kurie bus priimti jau po sutarties įsigaliojimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra