Prezidentė: svarbu, kad sulaukėme Rusijos ir Baltarusijos sveikinimų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Prezidentė nesureikšmina to, kad į Kovo 11-osios šventę atsisakė atvykti Rusijos ir Baltarusijos vadovai. Pasak Prezidentės, labai svarbu jau vien tai, kad Lietuva sulaukė oficialių Dmitrijaus Medvedevo ir Aleksandro Lukašenkos sveikinimų. „Pirmą kartą per paskutiniuosius metus Lietuva sulaukė oficialaus pasveikinimo“, – spaudos konferencijoje sakė Dalia Grybauskaitė.
 
Be to, šalies vadovė pasidžiaugė, kad šioms kaimyninėms valstybėms atstovaus aukšti pareigūnai. Kovo 11-osios šventėje dalyvaus Baltarusijos vicepremjeras ir bendros Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos pirmininkas.
 
„Abi šalys tuo pačiu pakvietė Lietuvą vystyti dvišalius santykius ir pakvietė mane patogiu laiku apsilankyti abiejose šalyse“, – sakė D. Grybauskaitė.
 
Trečiadienį, kovo 10 d., apie savo sprendimą nevykti į Lietuvą pranešė Baltarusijos Prezidentas A. Lukašenka.
 
Lietuvos Prezidentė nesureikšmina ir to, kad į Kovo 11-osios šventę atvyks ne visų didžiųjų valstybių aukščiausi vadovai.
 
„Aš kviečiau valstybių vadovus, Seimo Pirmininkė kvietė parlamentų pirmininkus. Turime gana didelę įvairių šalių delegaciją, įvairių lygmenų“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.
 
Prezidentės ketvirtadienį, kovo 11-ąją, rengiamuose šventiniuose pietuose turėtų dalyvauti apie keturias dešimtis svečių.
 
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nedalyvaus Kovo 11-osios minėjimo renginiuose Vilniuje, jam atstovaus Baltarusijos ministrų kabineto vicepirmininkas Viktoras Buria, praneša naujienų agentūra BELTA, remdamasi Baltarusijos prezidento spaudos tarnyba.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Prezidentė D. Grybauskaitė

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra