Prezidentė susitiko su Suomijos Parlamento pirmininku

Autorius: Data: 2013-03-11 , 16:37 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. kovo 11 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Suomijos Parlamento pirmininku Eero Heinaluoma. Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, Lietuvos pasirengimas pirmininkavimui ES Tarybai, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas ir bendri energetikos projektai.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Suomija yra svarbi ir artima Lietuvos partnerė, su kuria mus sieja aktyvus dvišalis bendradarbiavimas, vieningi tikslai Šiaurės ir Baltijos regione bei Europos Sąjungoje.

Suomija yra viena iš pagrindinių užsienio investuotojų Lietuvoje, kuri sėkmingai vykdo investicinius projektus energetikos, medžio apdirbimo, statybų, prekybos ir kitose srityse.

Ketvirtos pagal dydį pasaulyje suomių energetikos korporacijos „Fortum“ padalinys mūsų šalyje – „Fortum Heat Lietuva“ Klaipėdoje baigia statyti biokuru ir komunalinėmis atliekomis kūrenamą termofikacinę elektrinę „Fortum Klaipėda“, kuri šilumos vartotojams pagamins apie 40 procentų reikalingo metinio šilumos kiekio. Energijos gamybai panaudojanti komunalines atliekas jėgainė bus pirmasis toks projektas Lietuvoje. Tai šiuolaikiškas ir ekologiškas komunalinių atliekų tvarkymo būdas, kuris padės ne tik spręsti aplinkosaugos problemas, bet ir mažinti šilumos kainas jos vartotojams.

Fortum Heat Lietuva“ bendrovė taip pat pradėjo Kauno biokurą ir komunalines atliekas naudosiančios termofikacinės jėgainės projektą ir svarsto galimybes įgyvendinti tokios pat elektrinės projektą Vilniuje. Atliekomis ir biokuru kūrenamos jėgainės užtikrintų miestų gyventojams patikimą šilumos tiekimą už konkurencingą kainą.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė aktyvaus ir veiksmingo regioninio bendradarbiavimo svarbą. Jos teigimu, aštuonios Šiaurės ir Baltijos šalys yra unikalus vieningo regioninio bendradarbiavimo pavyzdys.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra