Prezidentė susitiko su Serbijos Ministru Pirmininku

Autorius: Data: 2013-04-16 , 11:49 Spausdinti

Antradienis, 2013 m. balandžio 16 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Serbijos Ministru Pirmininku Ivica Dačicu aptarė dvišalį bendradarbiavimą ir Serbijos siekį tapti Europos Sąjungos nare.

Prezidentė pabrėžė, jog sprendimas pradėti derybas dėl Serbijos narystės Europos Sąjungoje priklausys nuo sėkmingo šios valstybės ir Kosovo dialogo. Šalies vadovės teigimu, Lietuva palaiko Belgrado ir Prištinos derybas bei ragina abi puses siekti dvišalio sutarimo dėl Šiaurės Kosovo.

Valstybės vadovė taip pat pažymėjo, kad siekdama įstoti į Europos Sąjungą, Serbija turi atitikti visus narystės kriterijus ir įgyvendinti reformas įstatymo viršenybės, kovos su korupcija, verslo aplinkos gerinimo, spaudos laisvės ir mažumų apsaugos srityse. 

Šiandien Europos Komisija turėtų pristatyti specialią ataskaitą, kurioje įvertins Serbijos pažangą ir pateiks rekomendacijas dėl ES narystės derybų pradžios.

Susitikime taip pat kalbėta apie Lietuvos ir Serbijos verslo ryšius. Per praėjusius metus Lietuvos importas iš Serbijos išaugo 23,7 proc., o eksportas – 64,2 procento. Mūsų šalis daugiausia į Serbiją eksportuoja turboreaktyvinius variklius, dujų turbinas ir trąšas.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog labai svarbu, kad Serbija užtikrintų europietiškus standartus atitinkančią verslo aplinką ir laikytųsi susitarimų dėl užsienio investicijų apsaugos.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra