Prezidentė susitiko su JK Parlamento vadovu

Autorius: Data: 2013-02-20 , 16:16 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. vasario 20 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) Parlamento Bendruomenių rūmų pirmininku Johnu Bercow. Susitikime aptartas artėjantis Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai ir dvišaliai klausimai.

Šalies vadovė pabrėžė, jog pirmąkart ES Tarybai pirmininkausianti Lietuva sieks tinkamai atstovauti visų bendrijos narių interesus.

Mūsų laukia didelė atsakomybė ir rimtas iššūkis. Lietuvos, kaip pirmininkaujančios šalies, indėlis bus esminis tęsiant visai ES svarbius darbus, sprendžiant Europos ekonomines problemas ir įgyvendinant prevencines krizių priemones. Auganti ir konkurencinga ES – bendras mūsų visų tikslas“, – sakė Prezidentė.

Pasak valstybės vadovės, pagrindinės užduotys, kurios Lietuvos laukia pirmininkavimo metu – efektyviai įgyvendinti sprendimus dėl finansinės drausmės, ekonomikos augimo, naujų darbo vietų ir konkurencingumo skatinimo. Pirmininkavimo metu bus skiriamas dėmesys Rytų partnerystei, saugumo ir energetikos klausimams bei efektyvios ES išorės sienų kontrolės užtikrinimui.

Susitikime kalbėta ir apie dvišalį ekonominį bendradarbiavimą. Jungtinė Karalystė yra viena iš pagrindinių Lietuvos užsienio prekybos partnerių. JK yra šešta pagal Lietuvos eksporto apimtis ir užima penkioliktą vietą pagal užsienio investicijas mūsų šalyje. Valstybės vadovė taip pat pabrėžė svarų JK lietuvių bendruomenės vaidmenį stiprinant dvišalius ryšius ir bendradarbiavimą verslo srityje.

Martyno Ambrazo nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra