Prezidentė su pasaulio vadovais aptarė branduolinio saugumo klausimus

Autorius: Data: 2012-03-26 , 14:54 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. kovo 26 d. (Seulas).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kovo 26-27 dienomis dalyvauja Pietų Korėjos sostinėje Seule vyksiančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime. 53 valstybių vadovai ir tarptautinių organizacijų (TATENA, JT, ES, Interpolas) atstovai aptarė, kaip sutelktomis pastangomis užtikrinti branduolinį saugumą, kad pasaulyje plačiai naudojamos branduolinės medžiagos nepatektų į kontrabandininkų ir teroristų rankas.

Susitikime taip pat buvo aptariamos branduolinės saugos problemos – pabrėžiama būtinybė visoms pasaulio atominėms elektrinėms taikyti aukščiausius saugos reikalavimus. Siekiama užtikrinti, kad visoms pasaulio valstybėms, plėtojančioms branduolinę energetiką, šie reikalavimai būtų privalomi, o tarptautinės organizacijos (tokios kaip TATENA) tikrintų ir prižiūrėtų, kaip šių reikalavimų laikomasi.

Prezidentė susitikime pristatė praktinį Lietuvos indėlį kovojant su branduolinių medžiagų kontrabanda tarptautiniu lygiu ir naują iniciatyvą kurti Branduolinio saugumo kompetencijos centrą Lietuvoje, kuris ateityje galėtų tapti regioniniu.

Šalies vadovė susitiko su TATENA generaliniu direktoriumi Jukija Amano (Yukiya Amano), aptarė saugumo reikalavimų taikymą šalia Lietuvos planuojamose Astravo ir Kaliningrado atominėse elektrinėse.

Branduolinio saugumo viršūnių susitikime veikia vaikų piešinių paroda „Saugus atomas“, kurioje eksponuojami ir 3 vaikų iš Lietuvos piešiniai.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Daugiau informacijos:

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/lietuvos_kaimynysteje_planuojamu_ae_saugai_tarptautinis_demesys.html

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/lietuvoje_kuriamam_branduolines_saugos_centrui_tatena_parama.html

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/lietuvos_kaimynysteje_planuojamu_ae_saugai_tarptautinis_demesys.html

Lietuva - Pietų Korėja , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra