Prezidentė siūlo skaidrinti ir spartinti bankroto procedūras

Autorius: Data: 2012-05-07 , 13:10 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. gegužės 7 d. (Vilnius).

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Įmonių bankroto įstatymo pataisos, kurios užtikrins skaidresnį, paprastesnį ir operatyvesnį bankroto bylų procesą.

Šalies teismuose nagrinėjimo laukia daugiau nei 4 000 bankroto bylų ir šimtai tūkstančių kreditorių. Prezidentė siūlo keisti neskaidrią bankroto administratorių skyrimo tvarką ir supaprastinti bankroto procedūras.

„Praktika, kai sau palankų bankroto administratorių galima tiesiog nusipirkti, turi būti nutraukta. Bankroto procedūra turi būti skaidri ir greita“, – teigia Prezidentė.

Bankroto administratorius valdo visą bankrutuojančios įmonės turtą ir nuo jo sprendimų priklauso įmonės turto likimas. Šalies vadovė siūlo automatizuoti bankroto administratorių atrankos mechanizmą ir taip užkirsti kelią nesąžiningiems susitarimams ir korupcijos apraiškoms šioje srityje, kurias ne kartą akcentavo ir specialiosios tarnybos.

Dėl išaugusio bankroto bylų skaičiaus ir žymiai pailgėjusių jų nagrinėjimo terminų didelius nuostolius patiria kreditoriai. Todėl pataisomis taip pat siūloma supaprastinti ir paspartini kai kurių procedūrinių bankroto klausimų svarstymą, kurie apsunkina, klampina ir stipriai brangina bankroto procesą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Stasio Žumbio nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra