Prezidentė reiškia gilią užuojautą dėl M. Lukšienės mirties

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Penktadienis, spalio 16 d. (Vilnius )
 
Pasitraukus iš gyvenimo pasaulinio lygio mokslininkei, asmenybei ir kūrėjai, įvertintai aukštais valstybiniais ir tarptautiniais apdovanojimais Meilei Lukšienei, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė reiškia gilią užuojautą velionės giminėms, artimiesiems ir visiems ją pažinojusiems.
 
„Netekome Meilės Lukšienės. Ji pirmoji dar Sąjūdžio laikais prabilo apie būtinybę keisti švietimo sistemą, kad atsikeltų tauta ir valstybė, kad išsilaisvintų žmogus. M. Lukšienė ne tik prabilo – ji ėmėsi didelių darbų. Visų vadinama Mokytoja, Daktare ar tiesiog Meile, ji sukūrė tautinės mokyklos koncepciją. „Pasiryžę keistis, bet savu keliu, atviri pasaulio vertybėms ir suvokdami savo kultūrinį bendrumą“, – tokią Lietuvos visuomenę matė Meilė Lukšienė. Jos žodžiai liudija ne tik pagarbą žmogaus individualybei,  tautos kultūrai, istorijai, tradicijai, bet ir įpareigoja mus tolimesniems darbams. Visi mes esame jos mokiniai ir idėjų tęsėjai.
 
Liūdžiu kartu su Lietuva, nes išėjo pasaulinio lygio mokslininkė, kūrėja, didi asmenybė“, – sakoma valstybės vadovės užuojautoje.

www.prezidentas.lt

Tomo Černiševo nuotr.
 
Nuotraukoje: Netekome literatūrologės, edukologės M. Lukšienė

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra