Prezidentė: pritariu NT mokesčiui, bet ne pervedimų į pensijų fondus stabdymui

Autorius: Data: 2011-12-14 , 15:42 Spausdinti

Justina JURŠYTĖ

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad dėl mokesčių niekaip nesutariantys valdančiosios koalicijos partneriai buvo pasiekę susitarimą, tačiau svarstant kitų metų biudžeto projektą Seime ėmėsi viešųjų ryšių akcijų. Šalies vadovė sako pritarianti nekilnojamo turto (NT) mokesčiui, tačiau nepaliko pervedimų į privačius pensijų fondus stabdymo.

„Jokios (mokesčių) reformos nevyksta. Tai yra diskusijos tarp koalicijos partnerių, kaip priimti 2012 m. valstybės biudžetą. Dar mano kabinete buvo praktiškai suderėtas kompromisas, bet vėliau politiniai partneriai pradėjo daryti viešųjų akcijas ir mėgino pasirodyti kas gražiau viešoje erdvėje. Tą ir matome – spektaklį ir labai tikiuosi, kad koalicijos partneriai artimiausiu metu susitars (…) Viešųjų ryšių akcijas daro visi partneriai ir tai rodo mūsų politinės kultūros nebrandumą“, – žurnalistams trečiadienį, 2011 m. gruodžio 14 d., sakė Birštone viešinti D. Grybauskaitė.

Ji sakė palaikanti brangaus NT mokestį, nes jie vykdo prevencinę funkciją prieš spekuliaciją ir burbulų pūtimąsi NT rinkoje.

„Tokie mokesčiai yra sveikinti ir aš juos palaikysiu, bet tokioje chaotiškoje atmosferoje diskutuoti rimtais klausimais nereikėtų“, – tęsė šalies vadovė. Ji leido suprasti, kad nepritars pervedimų į privačių pensijų fondus stabdymui.

„Nepalaikysiu biudžetinių problemų sprendimo, jeigu tai bus daroma esamų arba būsimų pensininkų sąskaita“, – į klausimą kaip vertina tokią Seimo iniciatyvą sakė D. Grybauskaitė.

Seimas šiuo metu svarsto prabangos mokesčius. Po pateikimo pritarta brangaus nekilnojamo turto, galingų automobilių, vertybinių popierių, indėlių, paskolų palūkanų apmokestinimui. Po pateikimo pritarta ir pervedimų į privačius pensijų fondus stabdymui, kas valstybei per metus sutaupytų apie 400 mln. Litų.

K. Čachovskio nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: D. Grybauskaitė Birštono viešojoje bibliotekoje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra