Prezidentė priėmė Urugvajaus ambasadoriaus skiriamuosius raštus

Autorius: Data: 2013-04-19 , 09:36 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. balandžio 18 d. (Vilnius) 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Urugvajaus ambasadoriaus Carloso Brugnini Lagoso skiriamuosius raštus.

Pasak šalies vadovės, šiuo metu Lietuvos ir Urugvajaus bendradarbiavimas yra minimalus. Valstybių ryšius padėtų sustiprinti studentų mainai, bendradarbiavimas mokslo ir tyrimų srityje. Urugvajų itin domina Lietuvos biotechnologijų bei lazerių specialistų pasiekimai.

Prezidentės teigimu, siekiant stiprinti abiejų šalių ryšius būtina pasirašyti pamatinius ekonominio bei politinio bendradarbiavimo susitarimus. Ryšius padėtų sustiprinti ir Urugvajaus garbės konsulo paskyrimas Lietuvoje. Šiuo metu ambasadorius reziduoja Varšuvoje.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Urugvajaus užmegzti 1931 metais. Urugvajus nepripažino Lietuvos įjungimo į SSRS sudėtį. Lietuvos ir Urugvajaus diplomatiniai santykiai atkurti prieš 20 metų – 1993-aisiais.

69 metų amžiaus diplomatas yra ėjęs ambasadoriaus pareigas Italijoje, Šveicarijoje ir Lenkijoje, taip pat dirbęs šalies užsienio reikalų ministerijoje.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra