Prezidentė priėmė Kinijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

Autorius: Data: 2012-02-08 , 15:15 Spausdinti

Trečiadienis, 2012 m. vasario 8 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriaus Zengwen Liu skiriamuosius raštus.

Sveikindama naująjį Kinijos ambasadorių, šalies vadovė akcentavo vis spartesnio valstybių bendradarbiavimo reikšmę, ypač transporto ir logistikos, verslo, informacinių technologijų bei kultūros srityse. Šalies vadovė taip pat pažymėjo šaudyklinio konteinerinio traukinio „Saulė“ teikiamas galimybes ir paragino Kiniją aktyviai jomis naudotis.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos ir Kinijos santykiai vis labiau plėtojasi, nuolat vyksta aukšto lygio vizitai, atsiranda naujų bendradarbiavimo galimybių, leidžiančių šalių politikams, verslininkams, mokslininkams ir menininkams aktyviau bendrauti.

Susitikime ambasadorius perdavė Kinijos Prezidento ir Vice-Prezidento linkėjimus ir pažymėjo, kad Lietuva yra svarbiausia Kinijos partnerė iš visų trijų Baltijos valstybių. Prezidentė pabrėžė, kad 2011 m. dvišalės prekybos apimtys buvo rekordinės ir paragino jas toliau didinti. Valstybės vadovė taip pat pakartojo kvietimą Kinijos lyderiams apsilankyti Lietuvoje.

57 metų Z. Liu diplomatinę karjerą pradėjo 1980 metais. Prieš paskiriamas į Vilnių, diplomatas ėjo Kinijos ambasadoriaus Rumunijos Respublikoje pareigas.

Z. Liu yra aštuntasis Lietuvoje reziduojantis Kinijos ambasadorius.

Lietuvos ir Kinijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1991 m. rugsėjo 14 dieną.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra