Prezidentė priėmė Kazachstano ambasadoriaus skiriamuosius raštus

Autorius: Data: 2013-05-11 , 11:12 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. gegužės 10 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kazachstano ambasadoriaus Baurzhan Muchamedzhanov skiriamuosius raštus.

Prezidentės teigimu, Lietuvos ir Kazachstano dvišaliai santykiai pastaraisiais metais yra itin sustiprėję, o viena iš svarbiausių sričių – bendradarbiavimas transporto ir tranzito srityse. Pasak Prezidentės, ryšių transporto ir tranzito srityje stiprinimas bus viena iš pagrindinių ambasadoriaus darbo sričių, kadangi šioje srityje yra didžiausias abipusiai naudingo bendradarbiavimo potencialas. 2011 metais Lietuvos ir Kazachstano Prezidentų susitarimo dėka pradėjo kursuoti konteinerinis traukinys „Saulė“, kuris jungia Baltijos regioną su Kinija ir Kazachstanu.

Kalbėdama apie būsimą Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, Prezidentė pažymėjo, kad vienas iš prioritetinių ES ir Kazachstano bendradarbiavimo siekių yra postūmis derybose dėl atnaujinto Kazachstano ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo susitarimo.

Šalies vadovė taip pat pažymėjo, kad Lietuva remia Kazachstano siekį užbaigti derybas dėl narystės Pasaulio Prekybos organizacijoje, kadangi tai sudarytų sąlygas lengviau plėtoti ekonominį ir prekybinį bendradarbiavimą. 

52 metų amžiaus diplomatas B. Muchamedzhanovas yra šeštasis Kazachstano ambasadorius Lietuvoje. Jis yra ėjęs Kazachstano teisingumo ministro, vidaus reikalų ministro ir viceministro pareigas.

Diplomatiniai santykiai tarp Kazachstano ir Lietuvos užmegzti 1996 metais.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra