Prezidentė priėmė Dramblio Kaulo Kranto ambasadoriaus skiriamuosius raštus

Autorius: Data: 2013-11-25 , 11:36 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. lapkričio 25 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Dramblio Kaulo Kranto ambasadoriaus Bernardo Tanoh-Boutchoe skiriamuosius raštus.

Prezidentės teigimu, Europos Sąjungos ir Afrikos strateginė partnerystė yra labai svarbi. Pasak Prezidentės, Lietuva laukia kito Europos Sąjungos ir Afrikos aukščiausio lygio susitikimo, kuris vyks 2014 metais Briuselyje.

Pasak Respublikos Prezidentės, siekiant plėtoti Lietuvos ir Dramblio Kaulo Kranto dvišalius santykius, būtina skatinti abiejų valstybių bendradarbiavimą ekonomikos ir verslo srityse. Abiejų šalių santykių plėtrai būtų naudingos prekybinės misijos.

Susitikime taip pat kalbėta apie dvišalio bendradarbiavimo galimybes švietimo ir studentų mainų sektoriuose. Lietuvoje studijuoja keli šimtai studentų iš Afrikos valstybių, daugiausia iš Nigerijos ir Ganos, Žemės ūkio akademijoje Kaune. Siūlydama programas užsienio kalbomis, Lietuva kviečia studentus iš Dramblio Kaulo Kranto.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva yra dėkinga Dramblio Kaulo Krantui už paramą Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rinkimuose.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Dramblio Kaulo Kranto užmegzti 1997 m. spalio 21 dieną.

1950 m. gimęs Dramblio Kaulo Kranto ambasadorius yra vedęs, turi tris vaikus. Bernardas Tanoh-Boutchoe baigė diplomatijos ir teisės studijas. Ambasadorius kalba prancūzų, portugalų ir anglų kalbomis, šiek tiek – ispaniškai. 

Roberto Dačkaus nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra