Prezidentė pradėjo oficialų vizitą Danijoje

Autorius: Data: 2013-01-22 , 16:52 Spausdinti

Antradienis, 2013 m. sausio 22 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo oficialų vizitą Danijoje. Šalies vadovė susitiko su Danijos Parlamento pirmininku Mogens Lykketoft, taip pat susitiko su Ministre Pirmininke Helle Thorning – Schmidt ir Karaliene Margrethe II, lankėsi Danijos Karališkoje bibliotekoje bei susitiko su Danijoje studijuojančiu Lietuvos jaunimu. Vizito metu Prezidentę lydi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Bendradarbiavimui su Šiaurės ir Baltijos šalimis Lietuva skiria ypatingą dėmesį. Lietuvą ir Daniją nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo sieja stiprūs bendradarbiavimo ryšiai. Danija viena iš pirmųjų pripažino atkurtos Lietuvos valstybės nepriklausomybę ir suteikė didelę materialinę pagalbą mūsų šaliai. Danija taip pat palaikė Lietuvą siekiant narystės ES ir NATO. Danų kariai jau ketvirtą kartą patruliuoja Baltijos šalių oro erdvėje.

Minint Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį mūsų šalyje lankėsi Danijos Karalienė, o minint diplomatinių santykių 20-metį – Danijos premjerė.

Oficialaus vizito metu Prezidentė su Danijos vadovais aptarė politinių ir verslo ryšių stiprinimo galimybes, ekonominę padėtį Europoje, Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo perspektyvas, pasirengimą deryboms dėl daugiamečio 2014-2020 m. ES biudžeto bei Lietuvos pasirengimą pirmininkavimui ES Tarybai.

Danija jau 40 metų yra ES narė ir 7 kartus pirmininkavo ES Tarybai. Lietuvai šiemet pirmą kartą teks ši atsakomybė.

Lietuvą ir Daniją sieja glaudus ekonominis bendradarbiavimas ir verslo ryšiai. Danija yra viena iš aktyviausių investuotojų Lietuvoje ir vysto projektus nekilnojamo turto, finansinių paslaugų, gėrimų, pramonės įrengimų bei tekstilės sektoriuose.

Jau kelis dešimtmečius intensyviai plėtojami ir Lietuvos – Danijos kultūriniai ryšiai. Bendrus projektus vykdo teatralai ir kino kūrėjai, dailininkai ir literatai.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Stipri ir vieninga Europa – bendras Lietuvos ir Danijos interesas

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/stipri_ir_vieninga_europa_bendras_lietuvos_ir_danijos_interesas.html

Prezidentė ragina jaunimą dirbti Lietuvai

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/prezidente_ragina_jaunima_dirbti_lietuvai.html

Prezidentė: knyga suartina tautas

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/prezidente_knyga_suartina_tautas.html

Lietuva ir Danija stiprina politinį ir ekonominį bendradarbiavimą

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/lietuva_ir_danija_stiprina_politini_ir_ekonomini_bendradarbiavima.html 

Uncategorized , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra