Prezidentė pirmininkavo JT aukšto lygio diskusijai

Autorius: Data: 2012-06-22 , 14:27 Spausdinti

Penktadienis, 2012 m. birželio 22 d. (Rio de Žaneiras)

Pasaulinėje JT darnaus vystymosi konferencijoje Rio de Žaneire dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Brazilijos Prezidentės Dilmos Rousseff kvietimu pirmininkavo aukšto lygio apskrito stalo diskusijoje, kurioje dalyvavo atstovai iš 70 pasaulio šalių.

Diskusijoje, kurią Lietuvos vadovė moderavo kartu su Kosta Rikos Prezidente Laura Chinchilla Miranda, aptarta kaip įgyvendinti JT konferencijos Rio+20 deklaracijoje „The Future WE Want“ numatomus darnaus vystymosi tikslus, skatinti žaliąją ekonomiką, reformuoti už darnią raidą atsakingas JT institucijas ir stiprinti jų efektyvumą.

Šalies vadovė pabrėžė, jog pasaulyje senkant gamtos ištekliams, tolesnis ekonomikos augimas buvusiais tempais yra negalimas. Dabartinis ekonomikos modelis turi būti reformuotas, mažinama šiltnamio dujų tarša, skatinamas energijos taupymas ir efektyvus jos naudojimas.

„Aplinkos išsaugojimas yra mūsų atsakomybė ateities kartoms. Privalome užsibrėžti labai aiškius ir konkrečius pasaulinius darnios raidos tikslus ir atsakingai, solidariai juos įgyvendinti“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, tokių tikslų neturi būti daug. Jie turi būti universalūs visoms pasaulio valstybėms ir taip pat atsižvelgti į atskirų šalių specifiką. Lietuvos vadovės teigimu, nauji darnios raidos tikslai turi būti derinamos su JT Tūkstantmečio vystymosi tikslais, nemažinant pastangų juos įgyvendinti iki 2015 m.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad už darnų vystymąsi atsakingų JT institucijų struktūra ir jų tarpusavio sąveika nėra efektyvios. Pasak Prezidentės, būtina reformuoti institucinę sąrangą, stiprinant tarpusavio koordinavimą, išvengiant funkcijų dubliavimo, gerinant užsibrėžtų uždavinių įgyvendinimą, jų monitoringą ir skaidrumą.

Aukšto lygio apskritojo stalo diskusijoje taip pat dalyvavo šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujančios Danijos Ministrė Pirmininkė H. Thorning-Schmidt, Tongos premjeras Siale ‘Ataongo Kaho (Lord Tu’ivakano), Islandijos, Japonijos, Maltos, Graikijos, Rumunijos, Čekijos, Afganistano, Bangladešo, Burkina Faso, Kamerūno, Kosta Rikos, Mauricijaus, Rusijos, Singapūros ir Togo ministrai.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė siūlo sukurti pasaulio žmogaus teisių žemėlapį:

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/prezidente_siulo_sukurti_pasaulio_zmogaus_teisiu_zemelapi.html

D. Grybauskaitės kalba Moterų pasaulio lyderių renginyje Brazilijoje:

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_moteru_pasaulio_lyderiu_renginyje_brazilijoje.html

Lietuva - JAV , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra