Prezidentė pateikė Seimui svarstyti Ministro Pirmininko kandidatūrą

Autorius: Data: 2012-11-20 , 14:45 Spausdinti

Antradienis, 2012 m. lapkričio 20 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė Seimui svarstyti Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą Ministro Pirmininko pareigoms.

Gerbiamieji Seimo nariai, pasirašiau dekretą dėl Algirdo Butkevičiaus teikimo į Ministrus Pirmininkus ir vadovaudamasi Konstitucija teikiu Jums svarstyti jo kandidatūrą.

Formuoti šešioliktąją vyriausybę siūlau Socialdemokratų partijos vadovui, nes būtent ši partija gavo daugiausia mandatų Seime ir vienintelė sugebėjo suformuoti daugumą.

Su kandidatu į Ministrus Pirmininkus teko dirbti asmeniškai. Man einant Finansų ministrės pareigas, Algirdas Butkevičius pirmininkavo Seimo Biudžeto ir finansų komitetui. Neabejoju, kad šio politiko patirtis bus naudinga užtikrinant ekonominį ir finansinį šalies stabilumą.

Būsimajam Ministrui Pirmininkui teks suburti tokį ministrų kabinetą, kuris gebės veikti skaidriai, kompetentingai ir dirbti ne atskirų interesų, o visų Lietuvos žmonių labui.

Socialdemokratų ir partijos lyderio pasirinkimas – skaidri ir atsakinga politika ar susitapatinimas su teisiamųjų suole sėdinčia partija – bus lemtingas visiems.

Pirmasis išbandymas netrukus – balsavimas dėl neliečiamybės panaikinimo nusikaltimais įtariamiems Seimo nariams.

Politinė priedanga teisiamai partijai ir jos atstovams įkaitais paverstų ne tik pačius socialdemokratus, bet ir visą valstybę.

Todėl tikiuosi, kad Algirdui Butkevičiui užteks principingumo, asmeninių ir dalykinių savybių teikti į ministrus tokius asmenis, kurie nekelia nei moralinių, nei profesinių abejonių.

Kviečiu Seimo narius pritarti teikiamai kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas.“

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra