Prezidentė pasveikino JAV vadovą B. Obamą Nepriklausomybės dienos proga

Autorius: Data: 2012-07-04 , 16:45 Spausdinti

Trečiadienis, 2012 m. liepos 4 d. (Vilnius)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Baracką Obamą (Barack Obama) Nepriklausomybės dienos proga.

Šalies vadovė pabrėžė, kad daug metų šią ypatingą dieną kartu su milijonais amerikiečių mini ir daugiau nei septyni šimtai tūkstančių Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančių lietuvių. Jų aktyvus dalyvavimas JAV politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime, pasak Prezidentės, prisideda prie turtingos ir klestinčios daugiakultūrės Amerikos kūrimo ir kartu stiprina ryšius ir bendradarbiavimą tarp mūsų šalių.

„Šiltai prisimenu, Ekscelencija Prezidente, mūsų pokalbį prieš keletą mėnesių Jūsų gimtajame mieste Čikagoje vykusio NATO viršūnių susitikimo paraštėse. Šiaurės Atlanto aljansas yra pagrindinis saugumo ir stabilumo visoje euroatlantinėje erdvėje garantas, todėl dar kartą sveikinu Jus sėkmingai surengus šį visam aljansui svarbų susitikimą. Jame priimti sprendimai sustiprins aljansą ir kiekvienos narės saugumą“, – teigiama Lietuvos vadovės sveikinimo laiške.

Prezidentė pasidžiaugė stiprėjančiu dvišaliu dialogu ir bendradarbiavimu tarp Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Šalies vadovė pabrėžė, jog dėl bendrų pastangų ir asmeninės B. Obamos paramos ir supratimo per pastaruosius metus tvirti bei visapusiai santykiai tarp Lietuvos ir JAV saugumo, branduolinio saugumo, energetikos ir kitose srityse tapo dar tvirtesni, o bendradarbiavimą praturtino naujos, ne tik Lietuvai ir Amerikai, bet ir kitoms šalims svarbios iniciatyvos. Valstybės vadovė pareiškė tikinti, jog ateityje šios iniciatyvos bus tęsiamos ir toliau efektyviai plėtojamos.

Prezidentė JAV vadovui ir žmonėms palinkėjo nuotaikingos šventės bei visokeriopos sėkmės. 

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra