Prezidentė pareiškė užuojautą dėl disidento P. Cidziko mirties

Autorius: Data: 2019-01-21 , 16:29 Spausdinti

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl disidento P. Cidziko mirties

1988 m. rugpjūčio mėn. 17 d. Petras Cidzikas ir Algimantas Andreika pradėjo bado streiką Gedimino aikštėje, kuriuo reikalauta, kad būtų paleisti visi lietuviai politiniai kaliniai. Lietuvos Laisvės Lygos (LLL) atstovas, disidentas Petras Cidzikas (iš kairės), Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio leidinio „Sąjūdžio žinios“ redaktorius bei leidėjas Arvydas Juozaitis ir Lietuvos Laisvės Lygos (LLL) atstovas, disidentas Algimantas Andreika. © LCVA / Viktoras Kapočius

 

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl laisvės kovotojo, disidentinio sąjūdžio dalyvio Petro Cidziko mirties.

Pasak šalies vadovės, gūdžiausiais sovietinio režimo metais P. Cidziko nepalaužė nei KGB persekiojimai, nei įkalinimai. Tai buvo tvirta asmenybė, savo drąsa ir atkaklumu kartu su kitais disidentais nepaliaujamai skleidusi pasauliui žinią apie okupacinės sovietų valdžios nusikaltimus.

Užuojautoje pabrėžiama, kad tautos atmintyje P. Cidzikas išliks kaip  kovotojas, siekęs kitų pasipriešinimo dalyvių išlaisvinimo, tapęs žinomas ir artimas visai Lietuvai, kurio veikla priartino nepriklausomybės pavasarį.

P. Cidziko nuopelnai valstybei įvertinti III laipsnio (karininko) Vyčio kryžiumi ir Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Dėl šios netekties šalies vadovė pareiškė užuojautą P. Cidziko artimiesiems, draugams ir bendražygiams.

Prezidentės spaudos tarnyba

In memoriamOne Comment


  1. Vytautas Šilas, Prieš 4 weeks ago Atsakyti

    Disidencinio sąjūdžio dalyvis Petras CIDZIKAS yra svariai prisidėjęs prie pirmojo dvidešimtmečio Mažosios Lietuvos reikalų tarybos veiklos. Jau 1988-1990 metais jis surengė 50 dienų Pasniko akciją dėl politinių kalinių paleidimo ir dėl dvasinio Lietuvos atgavimo ir Mažosios Lietuvos išlaisvinimo. Jis pirmasis Lietuvoje dar 1979.02.16 viešai iškėlė 1944-1947 metų sovietinio Mažosios Lietuvos gyventojų genocido klausimą. Netiesiogiai prisidėjo prie Mažosios Lietuvos reikalų tarybos (MLRT) įsteigimo 1989 m. gruodžio 18 d. Nuo 1990 m. dėjo pastangas, kad Karaliaučiaus krašte būtų suorganizuota ir įteisinta Karaliaučiaus krašto lietuvių katalikų bendruomenė. Būdamas 1999-2003 metais MLRT vicepirmininku siekė, kad būtų įteisinta atmintina sovietinio Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena, nuolat kėlė Karaliaučiaus krašto demilitarizavimo klausimą.
    Mažosios Lietuvos reikalų tarybos nariai visada geru žodžiu prisimins savo bendražygį Petrą Cidziką.
    Vytautas Šilas, MLRT pirmininkas


Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra