Prezidentė narystės NATO dieną paminėjo su kariūnais

Autorius: Data: 2013-03-29 , 11:37 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. kovo 29 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur susitiko su kariūnais ir paminėjo 9-ąsias narystės NATO metines. Šalies vadovė su būsimais karininkais diskutavo apie iššūkius pasaulio ir šalies saugumui, lyderystę, aptarė narystės NATO pasiekimus.

„Po devynerių metų narystės NATO Lietuva jau turi svarbias saugumo garantijas – aiškius gynybos planus, nuolatinę oro policijos misiją, Energetinio saugumo centrą. Tačiau, pasauliui ir Lietuvai susiduriant su naujomis grėsmėmis, ne mažiau svarbi mūsų pačių parengtis ir gebėjimas tas grėsmes laiku pastebėti bei duoti joms atkirtį“, – sakė šalies vadovė.

Šiemet Lietuvoje vyks regioninės pratybos „Steadfast Jazz 2013“, per kurias pirmą kartą bus išbandyta, kaip realiai veikia kolektyvinės gynybos scenarijai. Prezidentės teigimu, tai tvirtas įrodymas žmonėms, kad iškilus grėsmei Aljanso šalys gins Baltijos valstybes.

Prezidentės teigimu, Karo akademijoje ugdomi ne tik karo profesionalai, bet rengiami lyderiai įvairioms šalies sritims. Anot šalies vadovės, Lietuvos kariai garsėja savo įgūdžiais ir profesionalumu tarptautinėse misijose.

Lyderio ugdymas yra sudedamoji Lietuvos karo akademijos mokymo programos dalis. Jos tikslas – padėti kariūnams lavinti asmenines savybes, ugdyti lyderį, gebantį savarankiškai vadovauti kitiems kariams, motyvuoti kariūnus aktyviai veikti tėvynės labui.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra