Prezidentė: Lietuvos ir Latvijos vienybė buvo ir išlieka stipri

Autorius: Data: 2011-02-10, 15:01 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2011 m. vasario 10 d. (Vilnius).

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu Valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras su žmona Lilita Zatlere. Tai pirmasis Latvijos vadovo valstybinis vizitas Lietuvoje po 10 metų.

Dvišaliame susitikime Lietuvos ir Latvijos vadovai aptarė tarpvalstybinius santykius ir bendradarbiavimą Europos Sąjungoje bei NATO.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva ir Latvija yra ne tik kaimynės, bet ir strateginės partnerės, kurių bendradarbiavimo svarba vis stiprėja.

„Džiaugiuosi, kad mūsų valstybių santykiai išlieka labai geri. Tai simbolinis vizitas, rodantis, kad bendradarbiavimas yra labai svarbus abiems valstybėms. Mūsų tautos yra viena kitai artimos savo mąstysena, kultūra, kalba. Mūsų ekonominiai interesai taip pat yra labai artimi. Su Latvijos Prezidentu kalbėjomės ir apie bendradarbiavimą ES rėmuose, kai reikia daugeliu klausimu derinti savo pozicijas bei palaikyti vieni kitus, ir apie karinį bendradarbiavimą NATO“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Komentuodama planus statyti suskystintų dujų terminalus, valstybės vadovė pabrėžė, jog abu projektai neprieštarauja vienas kitam, jei tik padės sukurti dujų rinką ir užtikrinti jos funkcionavimą.

Lietuvos vadovės teigimu, tokie projektai kaip Lietuvoje ketinama statyti Visagino atominė elektrinės yra svarbūs visam Baltijos regionui. Pasak Prezidentės, Lietuvoje yra tam tinkama bazė.

„Mūsų energetikos strategijoje įrašyta, kad Lietuva išlieka mišrios energetikos šalimi, taip pat ir atominės energetikos. Pagrindinis mūsų siekis yra elektros rinkos konkurencingumo sukūrimas“, – kalbėjo Prezidentė.

Lietuvos ir Latvijos vadovai taip pat aptarė bendradarbiavimo stiprinimą įgyvendinant Europos Vadovų Tarybos sprendimus sukurti integruotą ES energetikos rinką, sutarė bendromis jėgomis siekti paramos svarbiems regiono energetikos ir transporto projektams derybose dėl naujosios ES finansinės perspektyvos bei skatinti glaudesnį Baltijos ir Šiaurės šalių dialogą.

Už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Latvijos valstybinius santykius ir gerinant abiejų šalių politinį, kultūrinį, ekonominį ir visuomeninį bendradarbiavimą valstybių vadovai apsikeitė aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais. Prezidentas V. Zatleras apdovanojo Lietuvos vadovę Pirmojo laipsnio Trijų žvaigždžių ordinu su grandine. Prezidentė D. Grybauskaitė Latvijos vadovui įteikė Lietuvos valstybinį apdovanojimą – Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine. L. Zatlerei įteiktas Vytauto Didžiojo ordino Didysis Kryžius.

Lietuvos vadovė už nuopelnus plėtojant dvišalius santykius Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanojo Latvijos mokslų akademijos Senato pirmininką, profesorių Janį Stradinš, šio ordino Karininko kryžiumi – Latvijos universiteto Lituanistikos centro vadovę profesorę Laimutę Blodę, Rygos pedagogikos ir švietimo vadybos akademijos rektorę profesorę Dacę Markus, Latvijos kultūros akademijos docentę Rutą Muktupavelą, Latvijos Prezidento Tautinių mažumų konsultacinės tarybos pirmininką Romualdą Ražuką ir Latvijos nacionalinės operos direktorių Andrejų Žagarsą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Lietuva - Latvija ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra