Prezidentė: laisvė – tai ne tik galimybė, bet ir mūsų pareiga

Autorius: Data: 2012-03-09 , 15:18 Spausdinti

Penktadienis, 2012 m. kovo 9 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Visagino „Atgimimo“ gimnazijos ir Vilniaus Lietuvių namų gimnazistams vedė pilietinio ugdymo pamoką „Pareiga Lietuvai“. Šalies vadovė su mokiniais kalbėjo apie atkaklų lietuvių tautos laisvės ir nepriklausomybės siekį bei diskutavo apie pilietiškumo svarbą šiandieninėje visuomenėje.

Prezidentė pabrėžė, kad, siekdama laisvės, Lietuva nuėjo ilgą ir sudėtingą kelią, todėl dabar laisve mes turime ne tik džiaugtis ir naudotis, bet ir toliau kurti bei būti už ją atsakingi.

„Turėsime tokią Tėvynę ir tokią laisvę, kokią susikursime patys. Visi mes esame atsakingi už šiandienos Lietuvą, todėl būkime pilietiški, dalyvaukime Lietuvos valstybės gyvenime ir jauskimės savo šalies šeimininkais. Tik taip išsaugosime savo šalį laisvą. Laisvė – tai ne tik galimybė, bet ir pareiga“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad didelė atsakomybės dalis ugdant jaunąją kartą ir plėtojant atvirą pilietinę visuomenę tenka Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklai, todėl kiekvienas mokytojas turėtų didelį dėmesį skirti patrotiniam ir pilietiniam jaunimo ugdymui. Jaunuomenė turi būti ugdoma ne tik tradicinėse pamokose, bet ir kitais paveikiais būdais, skatinant jaunimą aktyviai dalyvauti pilietinėje ir bendruomeninėje veikloje.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra