Prezidentė kviečia regioninę žiniasklaidą aktyviau prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Trečiadienis, rugsėjo 2 d. (Kaunas)
 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė istorinėje Kauno Prezidentūroje susitiko su šalies regioninės žiniasklaidos atstovais.

Diskusijoje su šalies regionų žurnalistais aptarta regioninei žiniasklaidai tenkanti misija, kylančios problemos ir pavojai bei galimybės ją stiprinti.

Valstybės vadovė domėjosi, kaip regioninė žiniasklaida išgyvena sunkmetį, kokią įtaką žurnalistų bendruomenei daro mokesčių sistemos pertvarka ir bendra ekonominė padėtis, ar nekyla pavojaus žodžio ir spaudos laisvei ir ko reikia, kad rajonų žurnalistai galėtų tinkamai vykdyti jiems patikėtą misiją -suprantamai ir objektyviai informuoti savo krašto žmones, gilintis į jų problemas.

„Nuo žiniasklaidos kokybės ir pilietiškumo priklauso visų šalies žmonių galimybės. Jūs esate arčiausiai žmonių ir jų problemų. Žmonės jumis pasitiki. Todėl apeliuoju į jūsų, kaip asmenybių, pilietiškumą ir profesionalumą, tikėdamasi kiekvieno asmeninės atsakomybės savo krašto žmonėms", – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Susitikimo metu buvo aptartas ir žiniasklaidos nepriklausomumo klausimas, laikraščių platinimo problema, susijusi su Lietuvos pašto monopolija, galimybės tobulinti Viešojo informavimo įstatymą. Daug dėmesio skirta PVM tarifui bei jo padidėjimo kompensavimui ir kokią įtaką jis daro regioninei žiniasklaidai.

„Kompensuoti padidėjusį PVM tarifą planuota per Spaudos rėmimo fondą. Jei ši sistema bus neefektyvi, Vyriausybė turės arba ją pertvarkyti, arba galvoti apie kitus PVM kompensavimo regioninei žiniasklaidai būdus", – teigė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Šiandien Prezidentė Kaune susitiks ir su aukštųjų mokyklų rektoriais.

www.prezidentas.lt
 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra