Prezidentė kviečia praturtinti šalies bibliotekas

Autorius: Data: 2013-11-08 , 15:03 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. lapkričio 8 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Rokiškio rajone įsikūrusioje Antanašės kaimo bibliotekoje, kurioje paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią ir susitiko su kaimo bendruomene. Vėliau Prezidentė dalyvavo Rokiškio dvare vyksiančiuose Sėlių krašto kūrybos skaitymuose, susitiko su Rokiškio rajono kaimo bibliotekininkais ir dalyvavo aukštaičių tarmės pristatyme.

„Šalies bibliotekos puoselėja meilę knygai visoje Lietuvoje ir yra svarbūs kultūros židiniai, sutelkiantys bendruomenę, skatinantys skaityti ir branginti gimtąjį žodį. Per šias Kalėdas visi kartu galime praturtinti mūsų bibliotekas ir padovanoti joms naujų knygų!“, – kvietė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jau tradicija tapusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ šiemet startavo Antanašėje ir kviečia šalies gyventojus padovanoti naujų knygų kaimų bei miestelių bibliotekoms.

Antanašės kaimo biblioteka yra nuostabi žmonių iniciatyva ir pavyzdys visai Lietuvai. Biblioteka neseniai atšventė įkurtuves, tačiau net 10 metų ji veikė bibliotekininkės Ritės Gernienės namuose.

Antanašės ir Rokiškio bibliotekoms Prezidentė atvežė dovanų naujų knygų: Sigito Parulskio, Rimanto Šavelio, Marcelijaus Martinaičio ir kitų lietuvių autorių kūrinių, taip pat žinynų – „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“, „Lietuvos gamta“, Ramutės Skučaitės, Kazio Binkio, Jono Liniausko ir kitų autorių knygų vaikams.

Daugiau nei 1000 kaimų ir miestelių bibliotekų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Lapkričio 19 – sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“ įsikurs specialios „Knygų Kalėdų“ lentynos. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Pernai per akciją „Knygų Kalėdos“ šalies gyventojai, ambasados, verslo organizacijos ir įstaigos padovanojo daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokykloms.

Pasak Prezidentės, šalies bibliotekininkai įdeda daug širdies į savo darbą, kad sudomintų kiekvieną skaitytoją ir paskatintų atsiversti dar vieną knygą.

Domėtis savo krašto kūryba pakvies ir Rokiškio viešoji biblioteka, rengianti skaitymus Rokiškio dvare. Čia Prezidentė susitiko su 38 kaimo bibliotekų atstovais ir aptarė bibliotekininko misijos svarbą, bibliotekų finansavimą, skaitymo skatinimą. Sėlių krašto kūrybą skaitė muziejininkai, liaudies teatro aktoriai, menininkai, literatai, mokytojai ir vaikai. Aukštaičiai Prezidentei pristatė savo tarmę ir tradicijas.

Nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“ įgyvendinama kartu su bičiuliais: Bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, knygynų tinklais „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“, Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą“, LRT ir radiju „Laisvoji banga“.

Roberto Dačkaus nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

D. Grybauskaitės kalba Sėlių krašto kūrybos skaitymuose ir susitikime su bibliotekininkais Rokiškio dvare 

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_seliu_krasto_kurybos_skaitymuose_ir_susitikime_su_bibliotekininkais_rokiskio_dvare.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra