Prezidentė kreipėsi į Seimą dėl teisėjų skyrimo ir perkėlimo

Autorius: Data: 2013-11-25 , 14:09 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. lapkričio 25 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, gavusi vienbalsį Teisėjų tarybos patarimą, kreipėsi į Seimą dėl Gedimino Sagačio ir Vytauto Zeliankos skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjais bei Audronės Kartanienės ir Dalios Kačinskienės skyrimo Lietuvos apeliacinio teismo teisėjomis.

Prezidentei kandidatus į Aukščiausiąjį Teismą pateikė šio teismo pirmininkas, atsižvelgęs į Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų, kuriame ir dirbtų teikiami kandidatai, nuomonę.

Į Aukščiausiojo Teismo teisėjus siūlomas V. Zelianka šiuo metu eina Vilniaus apygardos teismo pirmininko pareigas. Į Aukščiausiąjį Teismą siūlomas advokatas G. Sagatys yra Mykolo Romerio universiteto docentas, Civilinio kodekso priežiūros komiteto narys.

Į Lietuvos apeliacinį teismą siūlomos skirti A. Kartanienė ir D. Kačinskienė šiuo metu dirba Vilniaus apygardos teisme. Šios teisėjos Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos buvo pripažintos kaip tinkamiausios pretendentės į Lietuvos apeliacinį teismą.

Prezidentė gavusi Teisėjų tarybos patarimą, taip pat kreipėsi į Seimą dėl Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjos Dalios Višinskienės laikino perkėlimo į Lietuvos apeliacinį teismą. Teisėja perkeliama dirbti vienerių metų laikotarpiui. Šių metų spalį priėmus Prezidentės inicijuotas Teismų įstatymo pataisas, sudaryta galimybė teisėjus laikinai perkelti iš vieno teismo į kitą siekiant paspartinti susikaupusių bylų nagrinėjamą. 

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Shutterstock nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra