Prezidentė: Kova už Lietuvos žmogų – mums visiems sektinas pavyzdys

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pirmadienis, lapkričio 23 d. (Vilnius)

Lietuvos kariuomenės dienos proga už didvyrišką šalies laisvės ir nepriklausomybės gynimą bei už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbėjant žūvančius žmones Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvius bei Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūną Kęstutį Skiezgilą ir Bazinių karininkų kursų Taktikos ir ginkluotės sekcijos instruktorių Arūną Baranovą, šią vasarą išgelbėjusius skęstančius žmones.

„Tarp apdovanojamųjų mes matome ne tik karius, bet ir civilius, turėjusius ir turinčius kario dvasia pagrįstus moralinius kriterijus. Šie kriterijai lemia drąsius nesavanaudiškus šių žmonių poelgius. Visų jų kova už Lietuvos žmogų – mums visiems sektinas pavyzdys," – sakė Prezidentė.

Ceremonijos metu Prezidentė suteikė pulkininko laipsnius Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo viršininkui Egidijui Karveliui ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos vadui Antanui Juciui.

Minint 91–ąsias atkurtos Lietuvos kariuomenės metines, Katedros aikštėje valstybės vadovė priėmė iškilmingą karių rikiuotę, kurioje dalyvavo apie 400 karių iš visų Lietuvos kariuomenės padalinių.

Rikiuotėje su Lietuvos valstybės, kariuomenės bei kovinėmis vėliavomis išsirikiavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Sausumos pajėgų, Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų, Logistikos valdybos, Mokymo ir personalo valdybos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono būriai. Rikiuotėje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai su atkurta XIV amžiaus kario apranga ir ginkluote, Lietuvos kariuomenės orkestras.

Kreipdamasi į Lietuvos karius Prezidentė D. Grybauskaitė pažymėjo, kad patriotizmas, drąsa, ištikimybė buvo perduodami iš kartos į kartą: jų vedami, savanoriai laimėjo Giedraičių kautynes, kovojo mūšiuose už nepriklausomą Lietuvą, dalyvavo pokario partizanų pasipriešinime, televizijos bokšto ir Seimo gynyboje.

„Kario dvasia – moralinė nuostata mums visiems, visai tautai. Tai įpareigojimas, auklėjant jaunąją kartą, motyvas nesavanaudiškai kasdieninei veiklai, siekiant kilnių tikslų. Kiekvieno žmogaus pilietiškumo įrodymas – Tėvynės gerovė ir jos autoritetas. Tai karių savanorių istorinis priesakas. Siekime jo įgyvendinimo", – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

www.prezidentas.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra