Prezidentė: klausimo dėl „Villa Lituania“ sprendimas per ilgai užsitęsė

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Pirmadienis, rugsėjo 7 d. (Vilnius)
 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Vilniuje viešintį Italijos užsienio reikalų ministrą Franką Fratinį (Franco Frattini).
 
Susitikimo metu aptartas Lietuvos tarpukario ambasados Romoje „Villa Lituanika“ klausimas. Prezidentės nuomone, ši problema yra sprendžiama per ilgai. Šalies vadovė paragino Italijos užsienio reikalų ministrą F. Fratinį išspręsti susiklosčiusią situaciją abiems pusėms priimtinu būdu. Ministras pabrėžė, kad Italija, kaip ir Lietuva, siekia kuo greičiau išspręsti mūsų šalies atstovybės klausimą ir pažadėjo, jog artimiausiu metu Lietuvai bus pateikti keli alternatyvūs pasiūlymai.
 
Italijos užsienio reikalų ministras F. Fratinis pokalbio su Prezidente metu pasiūlė įkurti nuolatinį Italijos – Baltijos šalių verslo forumą. Išreikšdama paramą šiai iniciatyvai, Prezidentė pabrėžė, kad ekonominio sunkmečio sąlygomis verslo forumai ir bendros verslo organizacijos prisidėtų prie Lietuvos rinkos plėtros Vakaruose.
 
Prezidentė su Italijos užsienio reikalų ministru aptarė ir su NATO bei ES susijusius klausimus.
 
Valstybės vadovė darkart pabrėžė, kad Lietuva ketina aktyviai inicijuoti ir dalyvauti rengiant naująją NATO strategiją. Šalies vadovės įsitikinimu, teritorinė gynyba yra svarbiausias sąjungininkų įsipareigojimas, jis tokiu ir turi likti. Tačiau Prezidentė teigė, kad būtina išplėsti grėsmės sąvoką, nes šiais laikais pasaulyje nebeapsiribojama teritorine ataka, bet atsiranda ir kibernetinės bei masinės informacijos priemonių atakos.
 
Nuotraukose:
 
1, 2. Prezidentė D. Grybauskaitė priėmė Italijos užsienio reikalų ministrą F. Fratinį
3. Prezidentė su Italijos užsienio reikalų ministru aptarė ir su NATO bei ES susijusius klausimus

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra