Prezidentė JAV mokslininkui įteikė valstybinį apdovanojimą

Autorius: Data: 2012-01-27 , 16:14 Spausdinti

Penktadienis, 2011 m. sausio 27 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryžiumi apdovanojo JAV mokslininką Antony Barry Polonsky. Apdovanojimas suteiktas už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

A. B. Polonsky – Jungtinių Valstijų Brandeis universiteto Istorijos ir Artimųjų rytų studijų profesorius, aktyvus lietuvių-lenkų-žydų santykių ir istorijos problematikos tyrinėtojas.

Mokslininkas yra viena iš svarbiausių figūrų holokausto diskurse tiek JAV, tiek tarptautiniu mastu. Profesorius prisideda prie lietuvių ir žydų tarptautinio dialogo, supratimo akademinėje bei politinėje aplinkoje. Savo, kaip mokslininko, tyrinėjančio holokausto, žydų klausimą Rytų Europoje, autoritetu jis padeda pristatyti Lietuvos mokslininkų, istorikų nuveiktus darbus, parodyti, kad Lietuva yra atvira dialogui skausmingiausiais savo praeities ir istorijos klausimais.

Holokausto atminties diena – Aušvico koncentracijos stovyklos išvadavimo diena – daugelyje Europos šalių ir Jungtinėse Valstijose minima sausio 27-ąją.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra