Prezidentė įteikė valstybės apdovanojimus 53 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams

Autorius: Data: 2012-02-16 , 14:50 Spausdinti

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – proga už nuopelnus Lietuvai, Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus 53 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams.

Pasak šalies vadovės, apdovanotųjų pasiekimai ir veikla, pagalba nelaimės ištiktiems žmonėms atskleidžia iškilias žmogaus savybes.

„Jūsų kūryba ir profesionalumas garsina šalį, puoselėja tolerantišką ir pažangią visuomenę, įkvepia tautą vienytis ir atliepia Nepriklausomybės akto signatarų priesakus – įtvirtinti laisvą ir demokratišką Lietuvą. Jūsų nuopelnai Tėvynei – tai nepaneigiamas liudijimas, kad Lietuva kuria ir telkiasi, kad užtikrintų savo ateitį“, – pabrėžė Prezidentė.

Valstybės vadovės įsitikinimu, tai įrodymas, kad, turėdami tokių kūrybingų ir ryžtingų žmonių, įveiksime sunkumus. Tai – stiprėjančios ir susitelkiančios dabarties Lietuvos patvirtinimas.

Mes didžiuojamės Jumis, lietuviškos „žuvėdros“, partizaniška drąsa apdovanoti pareigūnai, talentingi medikai ir mokytojai, lietuviškos dainos puoselėtojai“, – į susirinkusiuosius kreipėsi D. Grybauskaitė.

Teikdama Lietuvos valstybinius apdovanojimus, Lietuvos vadovė padėkojo už kasdienį indėlį, dirbant Tėvynei, ugdant jaunąją kartą ir kuriant viltingą ateitį.

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos rytą šalies vadovė pagerbė Vasario 16-osios akto signatarų atminimą Rasų kapinėse. Vidurdienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje ir sveikins tautą Simono Daukanto aikštėje, vėliau dalyvaus Vilniaus arkikatedroje bazilikoje aukojamose šv. Mišiose.

Vasario 16-ąją Prezidentūroje bus pagerbiami ir Nacionalinių premijų laureatai. Valstybės dienos iškilmes vainikuos Prezidentės globojamas koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, kurio metu pirmą kartą bus atlikti kompozitoriaus Lino Rimšos specialiai Vasario 16-ajai sukurti kūriniai „Cantus“ ir „Anemus“.

www.delfi.lt

Daugiau informacijos:

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/lietuvos_laisves_kelia_tesia_garbingi_ir_kilnus_darbai.html

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_teikiant_valstybes_apdovanojimus_lietuvos_valstybes_atkurimo_dienos_proga.html

Vasario 16-oji , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra