Prezidentė dalyvaus Rytų partnerystės susitikime Rygoje

Autorius: Data: 2015-05-21 , 10:14 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužės 21–22 d. Rygoje dalyvaus Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikime. Jame bus aptarti Rytų partnerystės programos rezultatai, pasiekti po 2013 metų pabaigoje vykusio Vilniaus viršūnių susitikimo. Taip pat Rygoje bus nustatytos tolesnio bendradarbiavimo ir programos vystymosi gairės.

Šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Latvijos sostinėje susirinks ES vadovai, ES valstybių vadovai, taip pat Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos – atstovai.

Praėjus aštuoniolikai mėnesių Vilniuje vykusio nuo paskutinio Rytų partnerystės susitikimo, ES šalių vadovai ir Rytų partneriai susitiks įvertinti šiandien Europai iškylančius geopolitinius iššūkius ir atsaką į juos, aptars laisvosios prekybos susitarimų su Gruzija, Moldova ir Ukraina įgyvendinimo pažangą.

Rygos susitikime bus aptartos konkrečios priemonės, kuriomis ES toliau padės Rytų partnerėms įgyvendinti reformas, stiprinti ekonomiką, demokratiją, žmogaus teises, kovoti su korupcija.

Taip pat bus kalbama apie jau įgyvendinamus bendrus projektus ir tolesnį bendradarbiavimo stiprinimą tokiose srityse kaip gyventojų mobilumo skatinimas, energetika, strateginė komunikacija, transportas, verslo skatinimas ir investicijų pritraukimas, kultūra ir švietimas.

Paskutiniai Rygos viršūnių susitikimo akcentai bus sudėti darbo vakarienėje, vyksiančioje gegužės 21 d. Joje dalyvaus 28 ES šalių narių vadovai ir ministrai, Europos Vadovų Tarybos, Europos Komisijos, Europos Parlamento pirmininkai, taip pat 6 Rytų partnerystės šalių vadovai ir ministrai.

Dėl tolesnio bendradarbiavimo gairių vadovai tarsis gegužės 22 d. Ten vyksiančioje plenarinėje susitikimo sesijoje bus pasirašyta bendra susitikimo dalyvių deklaracija.

Planuojama, kad susitikime dalyvaus Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos Prezidentas Francois Hollande‘as, Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka, Čekijos Prezidentas Milošas Zemanas, Kipro Prezidentas Nicas Anastasiadis, Rumunijos Prezidentas Klausas Iohannisas, Slovakijos Prezidentas Andrejus Kiska, Armėnijos Prezidentas Seržas Sargsyanas, Azerbaidžano Prezidentas Ilhamas Aliyevas, Moldovos Prezidentas Nicolae Timoftis ir kitų ES ir Rytų partnerystės šalių vadovai.

ES susitikime atstovaus Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Donaldas Tuskas, Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris, Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schultzas ir kiti ES pareigūnai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra