Prezidentė D. Grybauskaitė pakvietė Benediktą XVI apsilankyti Lietuvoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 10 d. prezidentę Dalią Grybauskaitę audiencijoje priėmė popiežius Benediktas XVI. Pasibaigus pokalbiui prezidentė susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu Tarcisio Bertone bei Santykių su valstybėmis sekretoriumi monsinjoru Dominique Mamberti.

„Nuoširdaus pokalbio metu – rašoma Vatikano spaudos salės pranešime  – buvo kalbama apie pozityvų Katalikų Bažnyčios įnašą šalies istorijoje ir gyvenime. Buvo patvirtinta abipusė valia stiprinti gerus tarpusavio santykius“.

Komunikate skelbiama, kad popiežius ir Lietuvos vadovė „apsikeitė nuomonėmis apie Lietuvos vaidmenį jai ruošiantis perimti pirmininkavimą ESBO bei apie dabartinę ekonominę ir socialinę sanklodą, ypač atsižvelgiant į šeimas bei jaunimo situaciją“.

Vatikane viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, jog Lietuva remia Švento Sosto pastangas skatinti civilizacijų ir konfesijų dialogą. Padėkojo už Šventojo Sosto vykdytą Lietuvos aneksijos nepripažinimo politiką sovietinės okupacijos metais.

Prezidentė su popiežiumi kalbėjosi apie migraciją, kovą su korupcija, ekonominę ir socialinę politiką, bendradarbiavimą plėtojant civilizacijų dialogą, pranešė Prezidentūra.

„Lietuva remia Švento Sosto pastangas skatinti civilizacijų dialogą, stiprinti toleranciją tarp skirtingas religines konfesijas išpažįstančių tikinčiųjų“, – pranešime cituojama šalies vadovė.

Pasak D. Grybauskaitės, 2011 metais Lietuvai pirmininkaujant ESBO bus siekiama skatinti religinę toleranciją, pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir prekyba žmonėmis. Prezidentė pakartojo kvietimą Benediktui XVI apsilankyti Lietuvoje.

Pasak pranešimo, pasibaigus oficialiam vizitui Vatikane, įvyks darbinis Lietuvos vadovės susitikimas su Italijos ministru pirmininku Silvio Berlusconi (Silvijumi Berluskoniu).

Kelionė į Romą yra priešpaskutinis D. Grybauskaitės užsienio vizitas 2010 metais.

Pagal Radio Vaticana, BNS

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: D. Grybauskaitė ir Popiežius Benediktas XVI

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra