Prezidentė: bibliotekos atveria naujas galimybes žmonėms

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pirmadienis, 2010 m. balandžio 19 d. (Vilnius)

Balandžio 20 dieną 11 valandą, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priims Bilo ir Melindos Geitsų fondo Pasaulio bibliotekų programos direktorę bei koordinatorę ir aptars Lietuvoje įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai" eigą, šio projekto rezultatus ir ateities perspektyvas.

Projekto tikslas – pasiekti, kad Lietuvos viešosiose bibliotekose pagerėtų informacijos prieinamumas, sustiprėtų kaimo gyventojų, ypač vyresnio amžiaus, gebėjimai naudotis informacinėmis technologijomis ieškant informacijos ir bendraujant. Projekte dalyvauja 1 217 viešųjų bibliotekų, jų filialai ir padaliniai. Iš jų techninę įrangą preliminariai numatyta tiekti 851 bibliotekai, jose planuojama įrengti plačiajuostį interneto ryšį. Šiuo metu yra įkurti ir sėkmingai veikia 11 mokymo centrų bibliotekininkams ir gyventojams; įrengta vieša interneto prieiga 580-yje viešųjų miesto ir kaimo bibliotekų.

„Sėkmingas šio projekto įgyvendinimas yra labai svarbus, nes, įrengus nemokamą interneto prieigą, daugiau žmonių naudojasi bibliotekomis, jos tampa bendruomenių informaciniais centrais. Akivaizdu, kad šiandien bibliotekų misija yra ne vien tik kaupti ir saugoti knygas, bet ir sudaryti žmonėms galimybių žengti kartu su naujausiomis technologijomis", – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, spartėjantis šiuolaikinio gyvenimo tempas lemia tai, kad vis daugiau įvairių paslaugų perkeliama į elektroninę erdvę. Gebėjimai naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis priemonėmis, valstybės vadovės teigimu, palengvina žmonių gyvenimą, išplečia jų galimybes mokytis, susirasti įvairios informacijos, darbo vietą, tvarkyti savo finansus ir taip sutaupyti daug laiko.

Fotodiena.lt,. R. Jonaitienės nuotr.

www.prezidentas.lt

Nuotraukoje: D. Grybauskaitė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra