Prezidentė atleido du teisėjus

Autorius: Data: 2012-05-15 , 15:11 Spausdinti

Antradienis, 2012 m. gegužės 15 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl teisėjo vardo pažeminimo atleido iš pareigų Kauno miesto apylinkės teismo teisėją Almantą Lisauską ir Vilniaus apygardos teismo teisėją Ryšardą Skirtuną. Atitinkamus dekretus Prezidentė pasirašė atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą.

Remdamasi Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikto ir Apygardos teismo sankcionuoto tyrimo metu surinktais duomenimis, liudijančiais, kad teisėjas A. Lisauskas šiurkščiai pažeidė Teisėjų etikos kodekso reikalavimus, teisingumo, nešališkumo ir nepriklausomumo principus, darė įtaką muitinės pareigūnams ir savo kolegai, toleravo kitų teisėjų įtaką jo nagrinėjamose bylose, šalies vadovė dar sausio mėnesį inicijavo teisėjo atleidimą iš pareigų. Tuo metu A. Lisauskas atostogavo ir pateikė prašymą svarstymą atidėti, vėliau teisėjas su jam pateikta medžiaga susipažinti ir Teisėjų tarybos posėdžiuose dalyvauti negalėjo dėl ligos.

Už Teisėjų etikos kodekso neatitinkančius veiksmus ir šiurkščius teisėjų elgesio principų pažeidimus, neprocesinius santykius su advokatu ir neteisėtos pašalinės įtakos toleravimą Respublikos Prezidentė inicijavo ir Vilniaus apygardos teismo teisėjo R. Skirtuno atleidimą. Vakar dienos posėdyje dalyvavęs R. Skirtunas neneigė nustatytų aplinkybių, o Teisėjų taryba vienbalsiai patarė atleisti šį teisėją iš pareigų dėl teisėjo vardo pažeminimo. Praėjusią savaitę teisėjo R. Skirtuno neliečiamybę panaikino LR Seimas.

Abiems teisėjams bus taikomi darbinės veiklos bei socialinių garantijų apribojimai.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra