Prezidentė apsilankė lietuvių koplyčioje Vatikane

Autorius: Data: 2013-03-18 , 17:00 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. kovo 18 d. (Vatikanas)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Popiežiaus Pranciškaus inauguracijos išvakarėse apsilankė lietuvių koplyčioje Šventojo Petro bazilikoje Vatikane. Šalies vadovė uždegė žvakutę už Lietuvą ir Lietuvos žmones, linkėdama visiems santarvės, stiprybės ir meilės savo Tėvynei.

„Unikali lietuvių koplyčia Vatikane simbolizuoja Lietuvos tvirtybę ir primena pasauliui mūsų šalies krikšto ir tremčių istoriją. Neseniai minėjome didžiųjų tremčių metus, šiemet minime Žemaitijos krikšto 600-ąsias metines. Kiekvienam lietuviui šventoje vietoje uždegiau žvakutę už ypatingą mūsų tautos vienybę ir stiprybę, kuri lydi mus nuo pat valstybės užuomazgų“, – sakė valstybės vadovė.

Lietuvių koplyčia, 1970 metais įkurta mūsų šalies išeivijos pastangomis, yra viena iš 10 koplyčių Šventojo Petro bazilikoje. Rytinėje koplyčios sienoje vaizduojami Karalius Mindaugas, kunigaikščiai Vytautas Didysis ir Jogaila bei jų statytos pirmosios Lietuvos bažnyčios, vakarinėje – skaudi mūsų šalies tremčių istorija, kurią liudija Kražių žudynės, Šventasis Kazimieras, palaimintasis Juozapatas Kuncevičius ir Sibiro tremtinių knygelės. Tapęs Šventuoju Tėvu iškart po inauguracijos čia apsilankė ir Popiežius Jonas Paulius II.

Artėjant Verbų sekmadieniui, lietuvių koplyčia pasipuoš Prezidentės dovanotomis verbomis iš Kaziuko mugės.

Šalies vadovė taip pat apžiūrėjo Lietuvai perduotas patalpas „Blumenstihl“ rūmuose Romos centre, kurias Italijos Vyriausybė skyrė Lietuvai kaip kompensaciją už tarpukario Lietuvos ambasadą „Villa Lituania“.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Vatikanas , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra