Prezidentė aplankė Vytauto pulkų stovyklą Žalgirio mūšio lauke

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2010 m. liepos 15 d. (Griunvaldas)

Pasibaigus iškilmingam minėjimui Žalgirio mūšio lauke, Lietuvos Respublikos Prezidentė aplankė inscenizuotą Lietuvos karių stovyklą bei Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto vadavietę.
 
Stovykloje Lietuvos vadovė susipažino su atkurtais pagal autentiškus archeologijos radinius tų laikų rūbų, avalynės, įrankių bei ginklų pavyzdžiais, išklausė istorijos ir archeologijos specialistų pasakojimų apie mūšio aprūpinimą, gurguolės darbą, karių maistą, taip pat karybos būdus. Su visa šia informacija supažindinamas kiekvienas, kuris šiomis dienomis aplanko stovyklą.
 
„Jūsų atkurta istorinio Žalgirio mūšio autentika ir šios stovyklos dalyvių entuziazmas – yra puikus pavyzdys, kaip reikia branginti mūsų istoriją ir iš jos mokytis, įtvirtinant laisvės, lygybės ir bendradarbiavimo idealus mūsų laikų gyvenime“, – sakė Lietuvos valstybės vadovė.
 
Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat simboliškai išlydėjo Lietuvos bėgikus, parnešiančius Žalgirio mūšio žemės žiupsnį į Vilnių, bendravo su Lietuvos ir kitų šalių skautais.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra