Ukrainai – apsisprendimo metas

Autorius: Data: 2012-05-11 , 16:58 Spausdinti

Penktadienis, 2012 m. gegužės 11 d. (Kijevas).

Kijeve įvyko dvišalis Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Ukrainos Prezidento Viktoro Janukovyčiaus susitikimas. Charkove Prezidentė susitiko su šios srities gubernatoriumi Michailu Dobkinu ir ligoninėje aplankė buvusią Ukrainos premjerę Juliją Tymošenko.

Prezidentės teigimu, dėl vilkinamų reformų, ypač žmogaus teisių srityje, Ukrainos europinė perspektyva darosi vis labiau miglota. Todėl tolesniam bendradarbiavimui ir tarpusavio pasitikėjimui būtini nedviprasmiški ir greiti Ukrainos sprendimai. Pirmiausia – teisinė reforma, atsisakant posovietinių represinės teisės reliktų.

Europos pasitikėjimas Ukraina senka. Galimybių pataisyti komplikuotą padėtį yra, tačiau tik nuo pačių ukrainiečių priklauso ar jomis bus pasinaudota, ar bus pasirinktas suartėjimo su Europa, ar saviizoliacijos kelias“, – pabrėžia Prezidentė.

Ukrainos valdžios sprendimas perkelti J. Tymošenko į ligoninę ir leisti ją apžiūrėti Vokietijos medikams, pasak Prezidentės, yra pozityvus ženklas. Tačiau tai tik pirmas apsisprendimo eiti europietišku vertybių keliu žingsnis. Lietuvos vadovės teigimu, pagarba žmogaus teisėms, įstatymo viršenybė ir demokratinės vertybės yra pagrindinė Ukrainos europinės integracijos sąlyga.

Ukrainos europinė perspektyva bus vertinama pagal tai, kaip užtikrinama J. Tymošenko teisė į adekvačią medicininę pagalbą, elgiamasi su kitais įkalintais opozicijos lyderiais, gerbiamos žmogaus teisės, vykdomos vidaus reformos.

Pasitikėjimui tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos gyvybiškai svarbūs skaidrūs, laisvi ir demokratiniai rinkimai į Aukščiausią Radą šį rudenį.

Ukrainos eurointegracijos perspektyvas Prezidentė aptarė su Ukrainos Prezidentu V. Janukovyčiumi.

Video medžiagą galite rasti: 

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/spaudos_centras/video_galerija/2012-05-11_4852/videoshow.html

www.lrp.lt

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dgrybauskaite-po-susitikimo-su-jtymosenko-europos-pasitikejimas-ukraina-senka.d?id=58699413

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/jtymosenko-leista-aplankyti-lietuvos-prezidentei-jav-pareigunams-ir-etpa-tyrejoms.d?id=58695495

Lietuva - Ukraina , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra