Prezidentė apdovanojo NATO pajėgų Europoje vadą J. G. Stavridį Komandoro kryžiumi

Autorius: Data: 2012-07-18 , 11:59 Spausdinti

Trečiadienis, 2012 m. liepos 18 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV pajėgų Europoje (angl. USEUCOM) ir vyriausiuoju NATO ginkluotųjų pajėgų Europoje vadu (angl. SACEUR) admirolu Jamesu G. Stavridžiu ir aptarė regioninio saugumo klausimus, pasirengimą įgyvendinti NATO gynybos planus, oro policijos misiją ir energetinio saugumo stiprinimą.

„Šiemet įtvirtinome Lietuvos ir Baltijos regiono saugumui svarbias kolektyvinės gynybos garantijas – NATO gynybos planus, oro policijos misiją. Dabar turime užtikrinti, kad Aljanso pajėgos būtų pasirengusios praktiškai jas įgyvendinti“, – pabrėžė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, NATO šalių pasienyje, Kaliningrade didinamas Rusijos karinis pajėgumas reikalauja užtikrinti patikimą ir lanksčią NATO pajėgų sąveiką Baltijos regione per bendras pratybas, mokymus, taip pat plėtojant išmaniosios gynybos iniciatyvas.

Oro policijos misija Baltijos šalyse ir Lietuvoje įsikūręs NATO akredituotas Energetinio saugumo centras yra vieni iš geriausių išmaniosios gynybos pavyzdžių, kaip efektyviau panaudoti sąjungininkų išteklius ir stiprinti Aljanso narių saugumą.

Prezidentė D. Grybauskaitė apdovanojo admirolą Jamesą G. Stavridį ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi už jo indėlį stiprinant šalies saugumą ir gynybą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra