Prezidentas Valdas Adamkus susitiko su regioninės žiniasklaidos atstovais Klaipėdoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus trečius metus iš eilės susitinka su regioninės ir rajoninės žiniasklaidos atstovais.

Šiemetinis susitikimas įvyko sausio 8-ąją Klaipėdoje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Susitikime taip pat dalyvavo Prezidento patarėjų komanda, Klaipėdos apskrities viršininkas Vytautas Rinkevičius, Klaipėdos meras Vaclovas Dačkauskas.
Įžanginėje kalboje Prezidentas V. Adamkus praėjusius metus vertino kaip itin sudėtingus. Nors neįvestas euras, tačiau Jo Ekscelencija teigė, kad Europa apie mus yra susikūrusi geresnę nuomonę, nei mes patys apie save manome: „Mūsų balsas girdimas tarptautinėje arenoje“, − pabrėžė V. Adamkus. Taip pat kalbėjo, jog Lietuvos ekonominiai rodikliai gerėja. Tačiau žurnalistai teigė, kad tuo pačiu didėja ekonominis atotrūkis tarp regionų ir rajonų, todėl ar tikslinga eskaluoti nuomonę, kad ekonominiai rodikliai auga.
Prezidentas džiugiai pranešė, kad per visus šalies Nepriklausomybės metus Lietuva susitvarkė su jai skirtu iššūkiu − mažumos Vyriausybe: „Politikai sugebėjo pasiekti aukštesnės politikos lygmenį ir sėkmingai ieškoti Lietuvos gyventojams naudingų kompromisų ir išeičių“.
Kadangi šis susitikimas vyko Klaipėdos krašte, Prezidentas susilaukė klausimų daugiausiai susijusių su šiuo regionu:
− Ar tikri gandai, kad žadama nebeatsodinti Smiltynės miškų, suniokotų gaisro metu?
Prezidentas V. Adamkus tai kategoriškai paneigė.
− Ar Prezidentas nepakeitė nuomonės, jog nelegalias statybas reikia „nušluoti buldozeriu“?
– „Mūsų pareiga išsaugoti gamtos grožį, o tie, kurie ten statosi namus, puikiai suvokia, kad tai daro nelegaliai, todėl savo pozicijos nekeičiu“, − kalbėjo Prezidentas V. Adamkus
− Kokia Prezidento nuomonė apie Palangos miestą, kaip Lietuvos kurortą?
Aplankęs Palangos pajūrį, Jo Ekscelencija jį vadino atgimstančiu kurortu, tačiau turėjo didelių priekaištų LR aplinkos ministerijai, dėl netinkamai tvarkomų kopų sutvirtinimų.
− „Vorutos“ laikraščio redaktorius Juozas Vercinkevičius pateikė Prezidentui klausimą dėl Mažosios Lietuvos, Bitėnų, buvusios istorinės asmenybės Martyno Jankaus nuosavybės atgavimo iš privačių asmenų rankų ir paskelbimo kultūros paveldo dalimi.
– „Martynas Jankus jau daugiau nei penkiasdešimt metų – nuo gimnazijos laikų man yra Mažosios Lietuvos simbolis. Tačiau šiandieną M. Jankus, matome, neturi vietos mūsų istorijoje – to, ko jis yra užsitarnavęs. Be jo neįsivaizduoju Mažosios Lietuvos, Bitėnų, Rambyno, tų tradicijų. Tai yra mūsų kova už istoriją ir tuos žmones. Aš esu už tai, kad M. Jankui būtų suteikta atitinkama vieta Lietuvos istorijoje. Dabartiniuose istorijos vadovėliuose Martyno Jankaus nėra. Tai neleistina. Kalbant apie Mažąją Lietuvą, M. Jankus turėtų būti šalia J. Basanavičiaus, V. Kudirkos, A. Smetonos ir kitų. Tad tą palikimą, kuris yra Bitėnuose, būtina išlaikyti. Tai neįvykę yra todėl, kad šis klausimas buvo sprendžiamas ne ten, kur jis turėjo būti sprendžiamas. Ne Vilnius, ne ministerijos turi spręsti šį klausimą, savivaldybė turi aiškiai imtis darbo ir išspręsti šią situaciją. Tai nuostolis ne tik gyventojams ir giminėms, bet mūsų kultūrinei ir nepolitinei istorijai“, − kalbėjo Prezidentas.
Susitikime dalyvavo taip pat M. Jankaus vaikaitė Eva Gerola Jankus (Ieva Jankutė), kuri įteikė Prezidentui laišką, spausdinamą šiame laikraščio numeryje. Kartu dalyvavo ir  advokatė Zita Šličytė.
Martyno Jankaus nekilnojamojo turto klausimas susijęs su privačiais asmenimis, Pagėgių valdžios atstovais, jau metus laiko gvildenamas spaudoje, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijoje bei kitose institucijose.
Po susitikimo susirinkusieji žurnalistai buvo kviečiami apžiūrėti muziejaus ekspozicijas, vaišintis bei neoficialiai pabendrauti su Lietuvos vadovu.

Voruta. – 2007, saus. 20, nr. 2 (620)

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra