Prezidentas V. Adamkus tarptautinėje istorikų konferencijoje Prahoje pabrėžė tikintis, kad Lietuva ir Čekija niekada nebesileis būti pavergtos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Penktadienis, 2009 m. balandžio 10 d. (Praha)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo tarptautinėje istorikų konferencijoje „Čekai, lietuviai ir Vidurio Europos moderniosios istorijos vektorius“. Šioje konferencijoje pranešimus taip pat skaitė Čekijos Parlamento Senato pirmininkas Premyslas Sobotka ir Parlamento Atstovų rūmų pirmininkas Miroslavas Vlčekas.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad mūsų šalių istorijos ir žmonių vienas kito geresnis pažinimas yra raktas į laisvos ir stiprios valstybės kūrimą ir išsakė viltį, kad ši konferencija mūsų šalių bendravimą dar labiau sustiprins.

„Už mano nugaros – žymus Jano Matejkos paveikslas, kuriame pa vaizduotas prieš šešis šimtus metų vykęs Žalgirio mūšis. Šiame mūšyje Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas ir Bohemijos karvedys Janas Žižka kartu kovėsi prieš Kryžiuočių ordiną. Šis paveikslas yra dėkingumo, bendrų istorinių kovų ir mūsų tautų vienybės simbolis", – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Lietuvos Prezidentas pažymėjo, kad dvidešimtasis amžius dar glaudžiau supynė mūsų tautų likimus.

„Tik mūsų tautų tvirtumas ir pasiryžimas, tvirta tautų valia ir galia – nuo Prahos pavasario iki Baltijos kelio – leido mums semtis įkvėpimo vieniems iš kitų, žengti žmogiškumo keliu ir atsikovoti laisvę, – sakė valstybės vadovas. – Mūsų laisvės kelyje galime didžiuotis tokiomis iškiliomis asmenybėmis kaip Tomas Masarykas, Jonas Basa navičius ar Vaclavas Havelas, nuvedusių mūsų šalis tvirto valstybingumo keliu".

Prezidento V. Adamkaus nuomone, Vidurio Europos istorija XX amžiaus antroje pusėje – Budapeštas, Praha, Gdanskas – buvo didžiulė dvasinė bei moralinė parama, visiems, stovėjusiems Baltijos Kelyje.

„Todėl tikiu, kad kaip ir prieš pusę amžiaus, taip ir dabar, žvalgydamiesi, įsigilindami ir atrasdami vis naujų sąsajų mūsų tautų gyvenime tuomet padalytoje Europoje, mes tikrai savyje atrasime tą neišdildomą ir gilų jausmą niekada nesileisti būti pavergtiems ar užguitiems. Mūsų bendra stiprybė leido mums ištrūkti iš geležinio narvo ir niekas daugiau neprivers mūsų į jį sugrįžti,
– sakė Prezidentas V. Adamkus. – Todėl šiandien bendromis pastangomis turime siekti, kad padalytos Europos ir Captive Nations t ragedijos būtų tinkamai įvertintos. Net praėjus 20 metų po geležinės uždangos griūties neturime leisti, kad tai pasikartotų".

Lietuvos Prezidentas pabrėžė, kad lietuviai ir čekai nuo viduramžių iki pat šių dienų išlaikė bendrumą ir draugystės saitus.

„Įžvelgiu svarbią šios konferencijos žinią, kuri visai Europai skelbtų, kad Lietuva ir Čekija, istorijos susietos bendru likimu ir bendra kova, išliks artimos sąjungininkės, toliau kartu puoselės euroatlantines vertybes bei kurs laisvą, stiprią, solidarią ir teisingą Europą", – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra