Prezidentas V. Adamkus susitinko su regionine žiniasklaida Klaipėdoje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus trečius metus susitinka su regioninės žiniasklaidos atstovais. Šiemetinis susitikimas įvyko 2007 m. sausio 8-ąją, Klaipėdoje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje.

Susitikime taip pat dalyvavo Prezidento patarėjų komanda, Klaipėdos apskrities viršininkas Vytautas Rinkevičius, Klaipėdos meras Vaclovas Dačkauskas. Su Prezidentu nuvyko susitikti „Trakų žemės“ ir „Vorutos“ žurnalistai.

Įžanginėje kalboje Prezidentas V. Adamkus praėjusius metus vertino kaip itin sudėtingus. Nors neįvestas euras, tačiau Jo Ekscelencija teigė, kad Europa apie mus yra susikūrusi geresnę nuomonę nei mes patys apie save manome: „Mūsų balsas girdimas tarptautinėje arenoje“, − pabrėžė V. Adamkus.
 
Taip pat kalbėjo, jog Lietuvos ekonomoniai rodikliai gerėja. Tačiau žurnalistai teigė, kad tuo pačiu didėja ekonominis atotrūkis tarp regionų ir rajonų.

Prezidentas džiugiai pranešė, kad per visus šalies Nepriklausomybės metus Lietuva susitvarkė su jai skirtu iššūkiu − mažumos Vyriausybe: „politikai sugebėjo pasiekti aukštesnės politikos lygmenį ir sėkmingai ieškoti Lietuvos gyventojams naudingų kompromisų ir išeičių.“

Kadangi šis susitikimas vyko Klaipėdos krašte, Prezidentas daugiausiai susilaukė klausimų, susijusiu su šiuo regionu:

Ar tikri gandai, kad žadama nebeatsodinti Smiltynės miškų, suniokotų gaisro metų?

Prezidentas V.Adamkus tai kategoriškai paneigė. 

Ar Prezidentas nepakeitė nuomonės, jog nelegalias statybas reikia „nušluoti buldozeriu“?

„Mūsų pareiga išsaugoti gamtos grožį, o tie, kurie ten statosi namus, puikiai suvokia, kad tai daro nelegaliai, todėl savo pozicijos nekeičiu“, − kalbėjo Prezidentas V. Adamkus.

Kokia Prezidento nuomonė apie Palangos miestą, kaip Lietuvos kurortą?

Aplankęs Palangos pajūrį, Jo Ekscelencija jį vadino atgimstančiu kurortu, tačiau turėjo didelių priekaištų LR Aplinkos ministerijai dėl netinkamai tvarkomų kopų sutvirtinimų, mat po audros pamatė smarkiai išplautą pajūrio smėlį.

Grįžtant prie Trakų rajonui aktualių klausimų, „Trakų žemės“ laikraštis Prezidentui V. Adamkui pateikė klausimą dėl šiuo metu rengiamo Trakų istorinio nacionalinio parko ribų, zonų ribų ir tvarkymo planų teisėtumo ar neteisėtumo, kai pagal 2004-04-10 LR Vyriausybės Aplinkos Ministerijos parengta saugomų teritorijų įstatymo įgyvendinimą nėra patvirtinta eilė dokumentų.
 
Pvz.: nėra patvirtintų saugomų teritorijų teritorinių planavimo dokumentų rengimo taisyklių, nėra patvirtintos saugomų teritorijų ribų planų rengimo tvarkos, nėra žemės mokesčio ir kitų lengvatų žemės savininkams bei valdytojams saugomose teritorijose teikimo tvarkos bei kitų nepatvirtintų dokumentų. Tuo pačiu Trakų istorinio ir nacionalinio parko direkcija tvarko minėtus planus.

Atsakymo iš prezidentūros tikimės gauti raštu, kurį spausdinsime „Trakų žemės“ laikraštyje.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra