Prezidentas V. Adamkus pakvietė didžiausius Čekijos investuotojus atkreipti dėmesį ir į Lietuvą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Penktadienis, balandžio 10 d. (Praha)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus susitiko su Čekijos Respublikos Parlamento Atstovų rūmų pirmininku Miroslavu Vlčeku.

Prezidentas V. Adamkus džiaugėsi intensyviu bendradarbiavimu tarp Lietuvos ir Čekijos, pabrėždamas, kad mūsų šalis aktyviai rėmė Čekijos pirmininkavimo Europos Sąjungai prioritetus. Susitikimo metu pažymėta, kad vis dar yra daug neišnaudoto potencialo tolesnei ekonominių santykių tarp dviejų valstybių plėtrai.

Lietuvos vadovas ir Čekijos Parlamento Atstovų rūmų pirmininkas sutarė, kad tai yra ypač aktualu šio ekonominio sunkmečio laikotarpiu. Buvo pažymėta, kad siekiant bendromis pastangomis atlaikyti krizės spaudi mą, būtų tikslinga bendradarbiauti parlementiniu lygiu. Todėl ekonomikos, socialinių reikalų ir finansų komitetai, keisdamiesi patirtimi, galėtų nemažai prisidėti ieškant būdų, kaip išspręsti sunkmečio problemas.

Lietuvos Prezidentas šiandien taip pat dalyvavo verslo pusryčiuose, į kuriuos buvo pakviesti stambių kompanijų vadovai. Valstybės vadovas pažymėjo, kad ekonominiai ir finansiniai sunkumai verčia ne tik vyriausybes peržiūrėti savo programas ir veiksmus, bet ir skatina verslą labiau prisitaikyti prie naujų aplinkybių bei ieškoti naujų rinkų ir verslo nišų.

„Tikiuosi, kad patogi Lietuvos geografinė padėtis, dideli jaunų ir patyrusių specialistų žmogiškieji ištekliai bei verslo plėtros galimybės sudomins iš Čekijos atėjusius investuotojus, kurie ir toliau planuoja ver slo plėtrą regione, nepaisydami sunkmečio problemų", – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Lietuvos vadovas pabrėžė, kad nepaisant nuosmukio pasekmių nesumenko verslo gyvybingumas. Prezidentas pakvietė investuotojus atkreipti dėmesį į Lietuvą, apsilankyti mūsų šalyje bei ieškoti galimybių plėtoti savo verslą.

Pastaruoju metu Čekijoje yra investavusios tokios pasaulinio garso kompanijos, kaip Hyundai, Mitsubishi ir Škoda Auto, kurios sugebėjo prisitaikyti prie sunkmečio sukeltų problemų ir svarsto apie verslo plėtrą į kitas šalis.

Čekijos verlininkai domėjosi Lietuvos Vyriausybės priemonėmis sunkmečiui įveikti, verslo gaivinimo planais. Susitikime buvo aptarti ir Eurozonos privalumai, leidžiantys sušvelninti ekonomikos sunkmečio pasekmes.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra