Prezidentas V. Adamkus: Europos Sąjunga turi susitarti sėkmingai Rytų partnerystės politikai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2009 m. balandžio 9 d. (Praha)

Su valstybiniu vizitu Prahoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus susitiko su Čekijos Respublikos laikinuoju Ministru Pirmininku Mireku Topolaneku.

Lietuvos vadovas išreiškė viltį ir pasitikėjimą, kad Čekija, įveikusi vyriausybės krizę, sėkmingai užbaigs pirmininkavimo Europos Sąjungai laikotarpį. „Tai liudija tik ką vykęs ir visais atžvilgiais naudingas ES ir JAV vadovų susitikimas Prahoje", – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Prezidento V. Adamkaus nuomone, ES ypatingą dėmesį turi skirti Rytų parnerystės programai ir ES valstybių vadovų susitikimui Prahoje gegužės mėnesį. Jo metu šioje programoje dalyvaujančioms šalims, tarp kurių yra Gruzija, Ukraina, Moldova ir kitos, turi būti skirtas ypatingas dėmesys ir parama toliau žengti europinės integracijos keliu. Ši iniciatyva iš esmės yra vienintelė alternatyva stiprinti šių šalių integracinius ryšius su ES, garantuoti stabilumą ir gerovę Europos Rytų regione.

Lietuvos Prezidentas padėkojo už Čekijos pirmininkavimą Europos Sąjungai Europos Vadovų Taryboje kovo mėnesį, kurio metu buvo priimti Baltijos šalims svarbūs sprendimai dėl energetinių jungčių papildomo finansavimo.

Šis sprendimas yra ypač aktualus Lietuvai, sprendžiančiai regiono energetinės atskirties, o kartu – ir energetinio saugumo klausimus. Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad būtina stiprinti ES išorinę energetikos politiką – ne tik kalbėti vienu balsu, bet ir sukurti ai&scaro n;kias bei efektyvias suderinto veikimo priemones. Lietuvos vadovo nuomone, būtina orientuotis ne į energijos tiekimo kelių, bet į šaltinių įvairovę.

Lietuvos Prezidentas ir Čekijos laikinasis premjeras pasidalino patirtimi ir nuomonėmis, kaip veikti nacionaliniu ir europiniu lygiu ekonominio sunkmečio sąlygomis.

Susitikime pabrėžta, kad ES turi kuo greičiau įveikti ekonomikos krizę, kad sunkmečio sąskaita visuomenėje neįsigalėtų radikalizmo nuotaikos.
 

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra