Prezidentas tęsia kovą prieš valstybės pareigūnų korupciją

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Trečiadienis, 2003 m. liepos 23 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas su Muitinės departamento vadovu Rimučiu Klevečka, Valstybės sienų apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotoju Zenonu Žymančiu, Valstybės saugumo departamento vadovu Mečiu Laurinkumi ir generalinio prokuroro pavaduotoju Vytautu Barkausku aptarė kovos prieš korupciją ir kontrabandą klausimus.

Prezidentas R. Paksas pažymėjo, kad trijų teisėjų, įtariamų kontrabandinėje veikloje, byloje negalima dėti taško. Šalies vadovas teigė, kad kontrabandos mastai šalyje ne mažėja ir tai rodo, jog valstybės pareigūnai talkina arba prisideda prie kontrabandinės veiklos organizavimo. Respublikos Prezidentas iškėlė būtinybę pačioms tarnyboms imtis neatidėliotinų veiksmų kovojant prieš korumpuotus valstybės tarnautojus.

Atkreipęs dėmesį, kad kovoje prieš kontrabandą ir korupciją stokojama tarpžinybinio veiksmų koordinavimo, R. Paksas paragino teisėsaugos, teisėtvarkos bei kitas institucijas bendrai derinti ir koordinuoti savo veiksmus.

Pokalbio metu taip pat buvo konstatuota, kad kontrabanda sukelia didelę finansinę žalą valstybei – nesurenkami mokesčiai į valstybės biudžetą, nusikalstamo pasaulio atstovai pelnosi iš kontrabandos, o pajamos gautos iš kontrabandos skiriamos pareigūnų papirkinėjimui. Be to kontrabanda žlugdo legalų verslą, ekonomikos plėtrą, nuo ko kenčia vartotojai, kenkia šalies įvaizdžiui pasaulyje.

Rytoj, ketvirtadienį, liepos 24 dieną,  9 val. Prezidentas R. Paksas su generaliniu policijos komisaru Vytautu Grigaravičiumi, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotoju Valdu Grendeliu, generalinio prokuroro pavaduotoju Vytautu Barkausku ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovo pavaduotoju Jurgiu Gurausku aptars šių institucijų veiklą mažinant šešėlinės ekonomikos žalą valstybei.

Sena Voruta