Premjeras: žinios iš euro zonos nesuteikia optimizmo

Autorius: Data: 2012-01-16 , 16:26 Spausdinti

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius teigia neįžvelgiantis pagerėjimo euro zonos ekonomikose požymių. Premjero teigimu, šiuo metu priimami sprendimai kol kas neleidžia teigti, kad padėtis euro zonoje, o kartu ir nuo eksporto priklausančioje Lietuvos ekonomikoje, pagerės.

„Tos žinios, kurios ateina iš euro zonos, nesuteikia pagrindo labiau optimistiškai žiūrėti į 2012 metus“, – kalbėjo A. Kubilius.

Tokią prognozę Vyriausybės vadovas išsakė, komentuodamas tarptautinių agentūrų sprendimą devynioms euro zonos valstybėms sumažinti skolinimosi reitingus.

„Tai (reitingų sumažinimas) rodo, kad tarptautinės rinkos dar nėra įtikintos euro zonos ir Europos Sąjungos (ES) priimtais sprendimais, kad tie sprendimai išspręs visas euro zonos problemas. Problemos yra nemenkos, užsitęsusios, jau galima skaičiuoti antrus metus, kai kalbame apie tas pačias problemas. Akivaizdus dalykas, kad toks reitingų agentūrų įvertinimas reiškia, kad toms šalims skolintis teks brangiau skolintis. Tai gali paveikti tų šalių ekonomikos vystymąsi. Mes, būdami atvira ir labai į eksporto rinkas orientuota ekonomika, be abejo, dėl tų šalių galimai patiriamų ekonominių problemų taip pat galime patirti papildomų išbandymų ir sunkumų“, – po Vyriausybės pasitarimo sakė A. Kubilius.

Maždaug du trečdaliai (apie 60 proc.) viso Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) sudaro eksportas, iš kurio maždaug 65 proc. tenka eksportui į euro zonos šalis.

ELTA primena, kad reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ sumažino Prancūzijos ir Austrijos reitingus vienu laipteliu nuo aukščiausiojo AAA lygio, taip pat pablogino Maltos, Slovakijos ir Slovėnijos, Italijos, Portugalijos, Ispanijos ir Kipro skolinimosi vertinimus.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: A. Kubilius

Vyriausybė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra