Premjeras vizitu Šalčininkuose pradeda apsilankymus šalies regionuose

Autorius: Data: 2013-02-07 , 19:02 Spausdinti

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Šalčininkuose, kur susitiko su rajono meru Zdzislavu Palevičiumi, savivaldybės administracijos darbuotojais, rajono seniūnais. Šia išvyka į greta sostinės esančią savivaldybę Vyriausybės vadovas pradeda apsilankymus Lietuvos regionuose.
Susitikimo metu rajono vadovai premjerui pristatė pagrindines savivaldybės veiklos kryptis, vardijo sunkumus, su kuriais savivaldybės administracija susiduria kasdienėje veikloje.
Nors greta sostinės esantis rajonas pagal ekonominės geografijos dėsnius turėtų būti dinamiškas ir išsivystęs, socialiniai bei ekonominiai Šalčininkų rodikliai liudija, kad regione palyginti aukštas nedarbas, žemas verslumo ir jaunimo užimtumo lygis, pasyvus regiono gyventojų dalyvavimas socialinėje, kultūrinėje veikloje. Šalčininkų rajone 2012 m. buvo žemiausias visoje Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, taip pat viena žemiausių vidutinė senatvės pensija.
„Akivaizdu, kad artimoje Vilniaus kaimynystėje esantys Šalčininkai neišnaudoja visų galimybių verslo plėtrai. Kartu ir mums reikėtų įdėmiau pažvelgti į šį kraštą bei pagalvoti, kaip padėti veikliems žmonėms, skatinti iniciatyvas ir bendruomeninę veiklą, – sakė Ministras Pirmininkas.
A. Butkevičius domėjosi, kokių priemonių imasi savivaldybė, siekdama mažinti jaunimo nedarbą, skatindama verslumą, pritraukdama vidaus ir užsienio investicijas.
Susitikimo metu iškeltos problemos dėl ugdymo organizavimo tautinių mažumų kalba, taip pat dėl brandos egzaminų suvienodinimo. „Visus tautinių bendrijų klausimus spręsime gavę darbo grupės, kurią sudaro Kultūros, Teisingumo, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijų atstovai, išvadas ir apsvarstę jas Strateginiame komitete“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas.
Vyriausybės vadovas taip pat pabrėžė, kad tai – ne vienkartinis jo vizitas ir šio regiono plėtrai bus skiriamas padidintas dėmesys.

Šaulių sąjungaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra