Premjeras vertina JAV žemės ūkio technikos gamybos bendrovės investicijas

Autorius: Data: 2013-06-12 , 14:02 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, 2013 m. birželio 12 d., dalyvavęs vienos iš didžiausių JAV žemės ūkio technikos gamybos bendrovių „Kinze Manufacturing Inc.“ padalinio Lietuvoje atidaryme, pasidžiaugė JAV kompanijos investicijomis, nes gamybinės pramonės plėtra yra vienas iš Lietuvos ekonominio vystymosi prioritetų.

„Džiugu, kad vienas JAV žemės ūkio technikos gamybos lyderių „Kinze Manufacturing“ savo pirmajai investicijai užsienyje pasirinko Lietuvą. Tai didelis mūsų konkurencinio pranašumo – mechaninės inžinerijos ir šioje srityje dirbančių žmonių kvalifikacijos – įvertinimas. Neslėpsiu, tai suteikia pasitikėjimo Lietuvos jėgomis ir pranašumais bei skatina dar energingiau ir aktyviau tęsti investuotojų paieškas“, – sakė premjeras kompanijos padalinio atidarymui skirtame renginyje.

Antrosios pagal dydį pasaulyje sėjimo ir sodinimo technikos gamintojos Lietuvos padalinys įsikūrė Vilniaus rajone, šalia kelio Vilnius–Druskininkai. Čia bus gaminami populiariausi įmonės produktai – sėjamoji ir sodinamoji technika. Didžioji dalis gaminių bus eksportuojama į kompanijos augančią Europos rinką – Rusiją, Ukrainą, Čekiją, Bulgariją, Vengriją ir kitas valstybes.

Gamykla pradės veikti šių metų rudenį ir plėsis trimis etapais. Pradiniame etape bus vykdomas gaminių surinkimas iš importuotų bei vietinės rinkos partnerių gaminamų komponentų. 2015 m. bus atidarytas virinimo ir dažymo cechas, dalį komponentų gaminantis vietoje. 2017 m. gamykloje veiks visas gamybos ciklas – nuo metalo apdirbimo iki galutinio surinkimo, tuo metu čia turėtų dirbti 250 suvirintojų, mechanikų, šaltkalvių, staklių (CNC) operatorių ir kitų specialybių darbuotojų.

Kompanija ketina investuoti į darniąsias investicijas ir skirti lėšų bendradarbiavimui su vietos mokymo įstaigomis: universitetais, kolegijomis, profesinėmis mokyklomis bei profesinio rengimo centrais.

Pažymėjęs, kad kartu su šia investicija Lietuvoje bus daugiau modernios vadybos ir darbo kultūros, premjeras A. Butkevičius padėkojo visiems, prisidėjusiems prie kompanijos atėjimo į Lietuvą, ir palinkėjo, kad šiuo keliu pasektų kitos JAV bendrovės.

Spaudos tarnyba

Karolio Kavolėlio nuotr.

Vyriausybė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra