Premjeras susitiko su Šveicarijos Prezidentu U. Maureriu

Autorius: Data: 2013-06-04 , 11:17 Spausdinti

Pirmadienį, 2013 m. birželio 3 d., Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Šveicarijos Prezidentu Uliu Maureriu, su kuriuo aptarė dvišalius santykius bei kalbėjosi apie Lietuvos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungos (ES) Tarybai.

Premjeras pasidžiaugė suintensyvėjusiais Lietuvos ir Šveicarijos santykiais ir kvietė Šveicarijos verslą aktyviau plėsti veiklą bei didinti investicijas Lietuvoje. Lietuvos Vyriausybės vadovas padėkojo Prezidentui U. Maureriui už Šveicarijos remiamus projektus, ypač sveikatos apsaugos srityje, ir išreiškė viltį, kad bendros programos ir toliau bus sėkmingai įgyvendinamos.

Prezidentas U. Maureris susitikime teigė, jog Šveicarijos verslininkai labai atsargiai investuoja užsienyje, atsižvelgia į tam sudarytas sąlygas, tačiau jos Lietuvoje yra pakankamai patrauklios.

Pokalbio apie Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai metu pristatyti Lietuvos prioritetai. „Vienas iš svarbių pirmininkavimo klausimų – kova su mokesčių vengimu, įskaitant ir pasikeitimą bankų informacija. To būtina imtis ne tik ES, bet ir globaliu lygiu. Taip pat itin daug dėmesio skirsime Rytų partnerystei. Tikimės, jog ir Šveicarijos mokslo institucijos dalyvaus gretutiniame Rytų Partnerystės susitikimo renginyje – Pilietinės visuomenės konferencijoje“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Susitikimo metu aptartas ir energetikos sektorius. Pasak Šveicarijos Prezidento, jų šalis yra priėmusi sprendimą atsisakyti branduolinės energetikos, todėl šiuo metu ieškoma, kuo ją pakeisti ir kaip priimtą sprendimą įgyvendinti. „Tai nėra lengva, nes reikia kažkuo užpildyti tą energijos spragą“, – sakė Šveicarijos Prezidentas.

Spaudos tarnyba

Nuotraukoje: U. Maureris

Vyriausybė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra