Premjeras susitiko su Gruzijos ambasadore

Autorius: Data: 2013-09-13 , 16:29 Spausdinti

Penktadienį, 2013 m. rugsėjo 13 d., Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Gruzijos ambasadore Khatuna Salukvadze.

Susitikime buvo aptartas dvišalis ekonominis Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimas, akcentuota Asociacijos ir laisvos prekybos sutarties parafavimo svarba.

„Džiaugiuosi draugiškais Lietuvos ir Gruzijos santykiais, reikia pažymėti, jog Gruzija yra didžiausia ekonomikos partnerė Pietų Kaukaze. Manau, turime puikias galimybes plėsti ekonominį bendradarbiavimą tokiose srityse, kaip internetinių technologijų, transporto ir logistikos, baldų, maisto pramonėje, mašinų ir įrengimų sektoriuje. Esame suinteresuoti dirbti transporto sektoriuje. Todėl manome, kad Gruzijos galimas įsijungimas į šaudyklinio konteinerinio traukinio „Vikingas“ projektą atvertų naujas galimybes intermodalinių vežimų srityje. „Vikingas“ siūlo transporto maršrutus į ir iš Vakarų Europos, Pietryčių Azijos ir Amerikos žemynų per neužšąlantį Klaipėdos uostą“, – kalbėjo premjeras.

2011 m. spalio mėn. Gruzija prisijungė prie Susitarimo dėl krovinių vežimo maršrutu Baltijos jūra–Juodoji jūra plėtros, tačiau susitarimu šalis dar netampa projekto „Vikingas“ nare, nes prie šio projekto jungiamasi geležinkelių administracijų lygmeniu.

Pasak Ministro Pirmininko, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu vienas iš pagrindinių renginių transporto srityje bus Rytų partnerystės transporto ministrų susitikimas. Ambasadorė pritarė, jog šalys turėtų glaudžiau bendradarbiauti šioje srityje.

Susitikime su ambasadore taip pat kalbėta apie Asociacijos ir laisvos prekybos sutarties parafavimą.

Tikimasi Gruzijos pažangos dėl itin reikšmingų teisės aktų – antidiskriminacijos, įstatymo dėl migracijos, įstatymo dėl duomenų apsaugos, žmogaus teisių strategijos. Tačiau premjeras pasveikino Gruziją siekiant užtikrinti demokratiją artėjančių rinkimų metu. „Mes sveikiname Gruzijos kvietimą tarptautinei bendruomenei stebėti rinkimus. Lietuva taip pat dalyvaus rinkimų stebėjimo misijoje Gruzijoje“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Spaudos tarnyba

Nuotraukoje: K. Salukvadze

Vyriausybė , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra