Premjeras: streiką tautinių mažumų mokyklose skatina LLRA

Autorius: Data: 2015-09-01 , 15:34 Spausdinti

Premjeras: streiką tautinių mažumų mokyklose skatina LLRA

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Streikuoti tautinių mažumų mokyklų mokytojus ir moksleivius skatina kai kurie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) politikai, LRT RADIJUI sako premjeras Algirdas Butkevičius. „Tai vertinu labai neigiamai ir manau, kad šį streiką paskatino kai kurie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikai. Noriu labai aiškiai pasakyti, kad tai yra politikavimas“, – pabrėžia jis.  

Visuotinį streiką, švietimo įstatymo pataisas vadindami diskriminacinėmis, skelbia tautinių mažumų mokyklos. Sakoma, kad nuo rugsėjo 2 d. vaikai bus neleidžiami į mokyklą. Reikalaujama panaikinti suvienodintą lietuvių kalbos brandos egzaminą, grąžinti gimtosios lenkų kalbos egzaminui privalomumo statusą, 50 proc. padidinti mokinio krepšelį.

Premjero teigimu, lėšos, pavyzdžiui, Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, švietimo sistemai skiriamos didesnės nei kituose regionuose: „2014 m. Šalčininkų rajone moksleiviui teko 2 224 eurai, o šalies vidurkis sudaro 1 604 eurus. Skirtumas – beveik 40 proc. Dar vienas skaičius – daugiau lėšų vienam mokiniui skiriama vadovėliams įsigyti. Pavyzdžiui, Vilniaus rajone – tris kartus, o Šalčininkų rajone – net keturis kartus daugiau už šalies vidurkį.“

Su reikalavimu 50 proc. padidinti mokinio krepšelį tautinių mažumų mokykloms premjeras taip pat nesutinka: „Manau, kad visoms mokykloms, nepaisant to, ar jos lietuvių, ar tautinių mažumų, finansavimas turi būti vienodas.“

A. Butkevičiaus teigimu, lietuvių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų vertinimo rezultatai parodė, kad šį patikrinimą geriau išlaikė lenkiškas mokyklas lankantys moksleiviai. Pasak jo, mokyklų, kur dėstoma lenkų kalba, lietuvių kalbos egzamino neišlaikė tik 2,7 proc. mokinių, o mokyklų, kur dėstoma lietuvių kalba, – 5,3 proc.

„O reikalavimas įvesti privalomą lenkų kalbos egzaminą lenkų tautinei mažumai, teisiškai žiūrint, būtų pažeidimas. Lenkų tautinių mažumų vaikai privalėtų laikyti papildomą egzaminą, ir tai, mūsų manymu, jau yra diskriminacija“, – tvirtina premjeras.

Rytų Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra