Premjeras: sprendimas dėl kompensacijų žydams – moralinė atsakomybė istorijai

Autorius: Data: 2012-04-04 , 16:16 Spausdinti

Justina JURŠYTĖ

Vyriausybė priėmė nutarimą, kad žydų religinę bendruomenę nuo kitų metų galėtų pasiekti 128 mln. litų kompensacijų už negrąžintą nekilnojamąjį turtą. Dalis šių lėšų, tai yra 3 mln. litų, šiemet turės būti išmokėti nuo holokausto nukentėjusiems žydams, juos taip pat turės paskirstyti fondas.

„Tai svarbus sprendimas, diskusijos dėl tokio pobūdžio sprendimo Lietuvoje turbūt tęsiasi gerus penkiolika metų ir aš tikrai pozityviai vertinu tai, kad ir Seime, ir Vyriausybėje kartu su žydų bendruomenei mums pavyko rasti teisingus sprendimus ir tie sprendimai reikalingi mums visiems, reikalingi istoriniam teisingumui ir tuo mes žengiame didelį žingsnį į priekį savo moralinę atsakomybę istorijai, kartais sunkiai tragiškai istorijai“, – po posėdžio žurnalistams sakė ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Pernai Seimas priėmė įstatymą, kuriuo kompensacijos lėšos turi būti per fondą skirstomos Lietuvoje vykstantiems Lietuvos žydų religiniams, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, švietimo, mokslo tikslams, išskyrus vienkartinę 3 mln. litų išmoką nukentėjusiems. Kompensacijos turi būti baigtos mokėti iki 2023 m. kovo 1 d.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Vyriausybė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra