Premjeras: reaktoriaus paleidimas – istorinis Lietuvos mokslo pasaulio įvykis

Autorius: Data: 2011-01-31 , 11:26 Spausdinti

Premjeras Andrius Kubilius Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų institute (VU TMI) dalyvavo stambiausio Lietuvoje mokslinio technologinio įrenginio – MOCVD (metaloorganinio cheminio nusodinimo iš garų fazės) reaktoriaus – atidarymo ceremonijoje.

MOCVD reaktoriuose auginamos medžiagos pagal naudojimo apimtis šiuo metu yra vienos  iš  svarbiausių puslaidininkių pramonėje ir dominuoja puslaidininkinių šviesos šaltinių (šviesos diodų, lazerių) gamyboje.

„Reaktoriaus paleidimas yra reikšmingas simbolinis įvykis: mūsų vizija kurti modernią, dinamišką, nebijančią globalios konkurencijos Lietuvą tampa realybe. Vilniaus universitetas yra vienas iš lyderių įgyvendinant šią viziją, kadangi įsisavina šimtus milijonų ES lėšų – aukštųjų technologijų slėnių kūrimui iki 2013 metų yra numatyta apie 2 mlrd. Litų. ES paramos panaudojimas yra tai, kuo Lietuvoje galime pagrįstai didžiuotis“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas A. Kubilius. Pirmadienį, 2011 m. sausio 31 d., Premjeras išvyko į Briuselį, kuriame Europos Komisija apdovanos Lietuvą už efektyviai, rezultatyviai ir novatoriškai naudojamas ES lėšas. Lietuva yra vienintelė valstybė, kuri gauna tokį apdovanojimą.

Reaktorius įsigytas iš Europos Sąjungos remiamo infrastruktūros plėtros projekto „Optoelektronikos technologijų plėtra mokslui ir studijoms (OPTOMOS)“, kurį įgyvendino VU TMI, lėšų. Reaktorius taps vienu iš svarbiausių Saulėtekio slėnio technologinių branduolių, kuriame bus kuriamos naujos kartos medžiagos, skirtos saulės energetikai, nanotechnologijai, lazerių bei optoelektronikos technologijoms, CERNO bei kosminėms programoms.

Spaudos tarnyba

naujienosvu.lt nuotr.

Nuotraukoje: VU pradeda veikti vienas iš stambiausių ir brangiausių mokslinių technologinių įrenginių Lietuvoje

Vyriausybė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra